İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yükselen Çelik ABD’den sonra Almanya pazarına giriyor!

Vasıflı çelik bölümünün önder şirketlerinden olan ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) sıralamasında Türkiye’nin en büyük birinci 750 sanayi kuruluşu ortasında yer alan Yükselen Çelik, Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) sonra artık de Almanya pazarına giriş yapıyor.

Yükselen Çelik ABD’den sonra Almanya pazarına giriyor!
09 Eylül 2023 - 4:36


Vasıflı çelik bölümünün başkan şirketlerinden olan ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) sıralamasında Türkiye’nin en büyük birinci 750 sanayi kuruluşu ortasında yer alan Yükselen Çelik, Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) sonra artık de Almanya pazarına giriş yapıyor.

1976 yılından bu yana çelik dalında katma kıymetli eserler alanında faaliyet gösteren Yükselen Çelik, ihracat faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Chicago bölgesinde ‘Rising Steel Inc.’ isimli ve hisselerinin tamamı kendilerine ilişkin olan bir bağlı paydaşlık tesis eden Yükselen Çelik, 2023 yılı itibariyle Almanya’nın Düsseldorf kentinde, hisselerinin tamamı şirkete ilişkin ‘Rising Stahl GmbH’ isimli bağlı alt şirket kurulmasına karar verdi.

Satış gelirleri içinde büyüyen ihracat faaliyetini desteklemek ismine 2022 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Chicago bölgesinde ‘Rising Steel Inc.’ isimli ve hisselerinin tamamı kendilerine ilişkin olan bir bağlı iştirak (alt şirket) tesis eden Yükselen Çelik’in, 2019 yılı ve öncesinde ihracatın toplam satış gelirleri içindeki hissesi çok azdı. Geçmiş devirlerde yapılan kapasite artışlarının yanı sıra; İstanbul’da açılan İhracat Ofisi ve ABD’de kurulan iştirakinin katkılarıyla 2022 yılsonu itibariyle ihracatın satış gelirleri içerisindeki hissesini yaklaşık yüzde 6.5 artıran Yükselen Çelik, 2023 yılının birinci yarısı itibariyle bu oranı yüzde 15’in üzerine taşıdı. 

 

İHRACAT FAALİYETLERİNİN DESTEKLENMESİ VE ARTTIRILMASI AMAÇLANIYOR

Uluslararası pazarlarda bilinirliğini arttırmasının ve faaliyet alanını büyütmesinin yanı sıra; ihracat gelirlerini ve ihracatın toplam satış içindeki hissesini arttırmayı hedefleyen Yükselen Çelik, Almanya’nın Düsseldorf kentinde, hisselerinin tamamı kendilerine ilişkin olan ‘Rising Stahl GmbH’ isimli bağlı iştirak (alt şirketin) kurulmasına karar verdi. Yükselen Çelik, Rising Stahl GmbH’ isimli şirketle Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerinin desteklenmesini ve arttırılmasını amaçlıyor.

Rising Stahl GmbH’ın bir an evvel kurulması için gerekli yasal prosedürlerin başlaması ismine Düsseldorf’ta ilgili iştirakin merkezinin yer alması maksadıyla bir ofis açılması ismine süreçleri başlatan Yükselen Çelik; öncelikle Avrupa satış (ihracat) ofisi olarak faaliyetine başlayacak iştirakin, vakitle kiralık depo/depolama alanlarına sahip olmasına ve eser stoklayabilmesine; gerekli görülmesi halinde ileride bir çelik servis merkezi yahut metal sürece tesisi kurulmasına; Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Bölgesi başta olmak üzere, Almanya ve başka Avrupa Birliği Ülkeleri’ne ulusallaşmış biçimde şirketin eserlerinin satışının yapılmasına ve bu kapsamda döviz cinsinden gelir ve beraberinde toplam satış hasılatın artması için gerekli teşebbüslerin yapılması çalışmalarına devam ediyor.

Rising Stahl GmbH’in 2023 yılsonuna kadar kuruluş süreçlerini tamamlaması ve 2024 yılının en geç birinci yarısında faaliyetine başlaması planlanıyor. 2024 yılının ikinci yarısı itibariyle Yükselen Çelik’in ihracat ve transit ticaret faaliyetlerine müspet istikamette tesir etmesi bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34