İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yuan carry trade yatırımı oldu

Invesco, Goldman Sachs, Citigroup ve TD Securities, tarihi düşük düzeylere hakikat zayıflayan yuanın, carry trade süreçlerini fonlamak için cazip bir seçenek olduğu tavsiyesinde bulundu.

Yuan carry trade yatırımı oldu
18 Eylül 2023 - 7:36

Dünyanın önde gelen kur spekülatörleri, uzun yıllardır klasik bir “carry trade” stratejisi izliyor.

Japonya’daki sıfır altı faizler nedeniyle yen cinsi borçlanıp daha yüksek faizli bir ülkenin para ünitesi cinsinden varlıklara yatırım yapıyorlar. Lakin son devirde Japon yenine alternatif olarak düşük maliyetli bir para ünitesi haline gelen Çin yuanı öne çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz ay Invesco, Goldman Sachs, Citigroup ve TD Securities, tarihi düşük düzeylere hakikat zayıflayan yuanın, carry trade süreçlerini fonlamak için cazip bir seçenek olduğu tavsiyesinde bulundu.

Pekin’deki siyaset yapıcıların para ünitesini savunmak ve spekülatörleri savuşturmak için ağır çalışmaları nedeniyle yurt dışı piyasalarda Çin para ünitesini borç almanın maliyeti son günlerde süratle yükselirken, yuan carry trade savunucuları yılmadı.

Citigroup’tan Dirk Willer, “Eğer BOJ’un oyunda olduğunu düşünüyorsanız, bundan yen gücü elde edersiniz ve PBOC hala politikayı gevşetirken dikkatli olmanız gerekir. Zayıf bir Çin iktisadı ‘bu stratejinin değerli bir parçası’” dedi.

Bu ay Willer’in grubu, müşterilere dolar ve euronun da dahil olduğu bir para ünitesi sepetine karşı yuan satmalarını önerdi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34