İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yellen: ABD ekonomisinde krize dair işaret yok

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD iktisadının bir gerileme sürecine girdiğine dair rastgele bir işaret görmediğini söyledi.

Yellen: ABD ekonomisinde krize dair işaret yok
19 Eylül 2023 - 5:00

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD iktisadının bir gerileme sürecine girdiğine dair rastgele bir işaret görmediğini söyledi. Bununla birlikte Yellen, Kongre’nin hükümeti ayakta tutacak kanunları geçirememesinin iktisattaki ivmeyi yavaşlatma riski taşıdığı ihtarında bulundu.

CNBC’ye konuşan Yellen, “Ekonominin gerileme riskiyle karşı karşıya olduğuna dair rastgele bir işaret görmüyorum” dedi ve ABD işgücü piyasasının da güçlü kaldığını ve enflasyonun düşüşe geçtiğini kaydetti.

Yellen, Birleşik Araba Emekçileri’nin Detroit’teki üç ABD’li araba üreticisine karşı başlattığı ve on yıllardır ABD’deki en tezli endüstriyel emekçi hareketlerinden biri olan grevin tesirini ölçmek için erken olduğunu belirterek, bunun ne kadar süreceğine ve kimlerin etkileneceğine bağlı olduğunu söyledi.

Başkan Joe Biden’ın toplu pazarlık ve dalın düzgün gitmesi nedeniyle personellerin de çıkarlı çıkmasını sağlama konusundaki kararlılığının altını çizen Yellen, işgücü piyasasının güçlü kalmaya devam ettiğini, fakat soğuduğunu ve eskisi kadar sıcak olmadığını, bunun da enflasyonu yüzde 2’ye düşürme amacı göz önüne alındığında kıymetli olduğunu söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34