İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara’da ödül

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un 6 teşebbüsçüsü TEKNOFEST Ankara’da düzenlenen Girişimcilik Yarışması’nda birincilik elde ederken 2 teşebbüsçüsü ise birinci üçte kendilerine yer buldu.

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara’da ödül
07 Eylül 2023 - 5:12


Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un 6 teşebbüsçüsü TEKNOFEST Ankara’da düzenlenen Girişimcilik Yarışması’nda birincilik elde ederken 2 teşebbüsçüsü ise birinci üçte kendilerine yer buldu.

TEKNOFEST Ankara, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri ortasında Ankara Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Aktiflik kapsamında havacılık, uzay ve teknoloji konularının yanında girişimcilik ile ilgili müsabakalara da yer verildi. Roketsan ve T3 Vakfı tarafından birinci kere düzenlenen ‘En Güzel Girişimciler’ müsabakasında tarım, ulaştırma, uzay üzere birçok kategori yer aldı. Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un bünyesinde yer alan teşebbüsçüler de ‘En Düzgün Girişimler’ müsabakasında farklı dereceler elde ettiler.

 

8 farklı isme girişimcilik ödülü

Girişimcilik yarışının Tarım Teknolojileri alanında birinciliği hızlandırma kategorisinde MOVEON ve tohum öncesi kategorisinde Solis Yazılım aldı. Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri alanında ise hızlandırma kategorisinde birinicliği Lojipark kazandı. Haberleşme ve Bağlantı Teknolojileri alanında yer alan üç girişimden Orbina.ai ‘Hızlandırma Kademesi En Âlâ Girişim’ kategorisinde birincilik elde etti. Orbina.ai ile tıpkı alanda yer alan Simularge ‘Erken Etap En Güzel Girişim’ kategorisinde birinciliğe hak kazanırken Simularge ile tıpkı kolda uğraş eden Pirameet ise ikincilik elde etti. Cube Incubation’un bünyesinde yer alan isimlerden Spacelis Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri alanında ‘Torum Öncesi En Yeterli Girişim’ kategorisinde birinci; Co Print ise Başka Teknolojiler alanında ‘Erken Aşama’ kategorisinde üçüncülük kazandı. Kazananlara mükafatlarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

 

Cube Incubation’dan girişimcilere destek

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation; girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine dayanak veren bir merkez olmasının yanında dünya çapında start-up buluşlarına sahip olma özelliğini de taşıyor. Merkez bünyesinde barındırdığı girişimcilere 7/24 açık çağdaş çalışma alanları, eğitim ve etkinlikler, mentorluk, danışmanlık, teşebbüs tahlili ve teknik tahliller ile yatırımcı-firma görüşmeleri üzere birçok imkân ve hizmet sağlıyor. Ayrıyeten Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan Cube Incubation merkez yerleşkesinin yanında uydu kuluçka merkezlerinin açılışları da devam ediyor. Cube Beyoğlu’nun hizmete girmesinin akabinde Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi’nin faaliyete geçmesi planlanıyor.  Özellikle bulunduğu pozisyon itibariyle İstanbul Finans Merkezi’ne yakın olan Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi’nin finans teknolojileri alanında teşebbüs ve projelerin hayata geçmesinde kıymetli rol oynaması bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34