İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Tekfen’de üç yeni şirket kuruluyor

Tekfen Holding, yenilenebilir güç, varlık ve taşınmaz idaresi alanında yeni şirket kurulması kararı aldı. Holding ayrıyeten ‘Tekfen Derince A.Ş.’ unvanlı yeni bir bir şirket daha kuracak.

Tekfen’de üç yeni şirket kuruluyor
22 Eylül 2023 - 5:48

Tekfen, holding bünyesine yeni şirketler katılması kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya nazaran holdingin idare konseyi, yenilenebilir güç tahlilleri konusunda faaliyet göstermek üzere “Tekfen Yenilenebilir Güç Tahlilleri A.Ş.” unvanı ile 10 milyon TL fiyatındaki sermayesinin tamamı holding tarafından taahhüt edilecek bir şirket kurulmasına karar verdi.

Holding ayrıyeten bünyesindeki gelir getiren ve gelir getirme potansiyeli taşıyan taşınmazların yeni kurulacak olan “Tekfen Varlık ve Taşınmaz İdaresi A.Ş.” şirketine bölümü için gerekli süreçlerin başlatılmasını kararlaştırdı.

Son olarak holding şirketlerinden Tekfen İmalat ve Mühendislik A.Ş.’nin Derince’deki yerinin ve üzerinde yer alan fabrika binasının, kısmi bölünme metoduyla yeni kurulacak olan ve sermayesi Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ tarafından taahhüt edilecek “Tekfen Derince A.Ş.”ye aktarılmasına karar verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34