İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Suudilerin kargo şirketi halka arza hazırlanıyor

Suudi Arabistan’ın kargo şirketi SAL Saudi Logistics Services Co.’nun arzıyla krallıktaki halka arz pazarının canlanması bekleniyor.

Suudilerin kargo şirketi halka arza hazırlanıyor
25 Eylül 2023 - 7:00

Suudi Arabistan’ın kargo firması SAL Saudi Logistics Services Co. Riyad’daki birinci halka arzında 2,54 milyar riyal (678 milyon dolar) toplamayı hedefliyor.

Şirketin hissedarları Saudia olarak da bilinen Saudi Arabian Airlines Corp. ve Tarabot Air Cargo Services Ltd. tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kargo firmasının yüzde 30 payına tekabül eden 24 milyon payın her biri 98 riyal (26,13 dolar) ile 106 riyal (28,26 dolar) ortasında değişen fiyatlarla halka arz edilecek. Fiyat aralığı şirketin değerlemesinin 8,48 milyar riyale (2,26 milyar dolar) kadar çıkabileceğine işaret etti.

Kurumsal yatırımcılar için talep toplama devri 1 Ekim’e kadar devam ederken, ferdî yatırımcılar alıcılar 11 Ekim’den 13 Ekim’e kadar halka arza katılabilecek. Saudia şu anda SAL’ın yüzde 70’ine, Tarabot ise yüzde 30’una sahip.

SAL’ın halka arzı, araç kiralama şirketi Lumi Rental Co. ile tıpkı gün gerçekleşecek. Krallığın hâkim varlık fonu tarafından desteklenen petrol sondaj şirketi ADES Holding Co. geçen hafta, ülkenin bu yılki en büyük halka arzını gerçekleştirmişti. Halka arza 7,65 milyar dolarlık talep gelirken, halka arz büyüklüğü 1,2 milyar dolar olmuştu.

Gelişmeler, yılın yavaş geçen birinci yarısından sonra ekseriyetle Basra Körfezi’nin en büyük ve en işlek halka arz piyasasındaki faaliyetlerin yine canlandığına işaret ediyor.

Geçen yılın ikinci yarısından Mart ayına kadar petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Suudi Arabistan Borsasında yaşanan düşüş, halka arz faaliyetlerinin yavaşlamasına yol açmıştı. Halka arzlar lakin yaz başında yine sürat kazanmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34