İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Sütaş’tan süt ve süt ürünlerinde ihracat rekoru

Sütaş, 2022 yılında 62 milyon dolara ulaşan ihracatıyla süt ve süt eserlerinde bugüne kadar yapılan en yüksek ihracatı gerçekleştirdi. Bu sonuçla Sütaş, TİM’in “Türkiye’nin Birinci 1000 İhracatçısı” sıralamasında 469. sırada yer aldı

Sütaş’tan süt ve süt ürünlerinde ihracat rekoru
09 Eylül 2023 - 21:36

İhracatında eser çeşitliliğini de artıran Sütaş, dünya pazarlarında markasını geliştirmeye devam ediyor. 2022 yılında ihracat yaptığı ülke sayısını 47’ye ulaştıran Sütaş, 62 milyon dolar ile süt ve süt eserlerinde bugüne kadar yapılan en yüksek ihracatı gerçekleştirdi. Sütaş bu sonuçla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan “2022 Yılı-Türkiye’nin Birinci 1000 İhracatçısı” listesinde de 469. sırada yer aldı.

Sütaş, 2022 yılı içerisinde kurduğu yeni temaslarla birlikte ihracat gerçekleştirdiği ülkelere Sırbistan, Suudi Arabistan, İsviçre, Çin, Güney Kore, Pakistan, Özbekistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Nijerya ve Maldivler’i de ekledi.

2022 yılında elde edilen başarılı sonuçlarda Avrupa pazarında yakalanan ivmenin de tesirli olduğunu söyleyen Sütaş Memleketler arası Pazarlar ve İhracat Yöneticisi Arman Anık, “Sütaş bu periyotta Avrupa Birliği, İngiltere ve Balkan ülkelerinde tüketici eserlerinde olduğu kadar endüstriyel eserler pazarında da kurduğu yeni kontaklar ve ürettiği inovatif eserler ile güçlü bir büyüme sergiledi. MENA (Ortadoğu-Kuzey Afrika) Bölgesi’nde de Irak, İsrail, Ürdün, Libya, BAE ve Umman pazarlarında büyümeye devam ederek bölgeye yönelik ihracatımızı artırdık. Tekrar yeni ilişkiler ve pazarlar, 2022 yılında süt ve süt eserleri ihracatında bize kesimde rekor getirdi” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34