İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Sovos’ta İki Üst Düzey Atama

Sovos, inovasyonu ve büyümeyi destekleyecek yeni grup arkadaşlarıyla idare takımını güçlendiriyor.

Sovos’ta İki Üst Düzey Atama
07 Eylül 2023 - 22:36


Sovos, inovasyonu ve büyümeyi destekleyecek yeni takım arkadaşlarıyla idare takımını güçlendiriyor. Dijital ve hudut ötesi ortamlara ait karmaşık düzenlemeler ortasında savrulan müşteriler artık kendilerini daha da inançta hissedecek. Uyumluluk tahlillerinin daha da güçlü bir biçimde sunulmasını sağlamak emeliyle Gelirlerden Sorumlu Lider ve Dönüşümden Sorumlu Lider olarak misyona başlayan iki BT dalı duayeni, global bulut tabanlı kurumsal platformun derinliğini artıracak.

Küresel vergi uyumluluk teknolojisi tahlilleri ve hizmetleri sağlayıcısı Sovos, teknoloji dalında uzun yıllar misyon yapmış iki ismin yönetici takımına dahil olduğunu duyurdu. Sovos bünyesinde yeni oluşturulan bu durumlarda Alice Katwan, Gelirlerden Sorumlu Lider olarak, Eva Krauss ise Dönüşümden Sorumlu Lider olarak misyon yapacak. Kesim son derece kesimli bir yayılma noktası tahlilleri kategorisinden; vazife açısından kritik ERP yazılımlarıyla, iş süreçleriyle ve e-Ticaret platformlarıyla birlikte çalışabilen global bir kayıt sistemi gerektiren diğer bir kategoriye geçerken, her iki isim de inovasyonu hızlandırmaktan sorumlu olacak. 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sovos CEO’su Kevin Akeroyd, “Sovos, firmaların sırf kârlılığını değil, tıpkı vakitte sonlar ortası ticaret yapma ve günümüzde giderek daha da ağır düzenlemelerin getirildiği ahenk ve data muhafaza kabiliyetlerini de etkileyen önemli sıkıntıları çözüyor. Bu meselelerin çözülmesi açısından, geniş ölçekte hizmet sunmamız, müşterilerimiz ve bölüm geneli için yenilik ve dönüşüm manasında başkan pozisyonunda olmamız son derece değerli. Alice Katwan’ı ve Eva Krauss’u yönetici takımımıza dahil etmekten; kuruluşumuzun daha geniş ölçekte hizmet vermesine, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve ortaklarımız için çok daha yüksek pahalar elde edilmesine yardım edecek tecrübelerinden faydalanacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Hızlı büyüyen şirketlerde vazife yaptığı 25 yılı aşkın müddet boyunca edindiği pazara giriş, operasyon ve idare konseyi tecrübesini beraberinde getiren Katwan, Sovos’tan evvel Twilio isimli şirkette Kuzey Amerika’dan Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Lider Yardımcısı olarak misyon yapmaktaydı. Öncesinde ise hem Salesforce’ta hem de Genesys’te Kuzey Amerika Satışlarından Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı konumunu üstlenerek, bu şirketlerin yerinde hizmet veren şirketlerden bulut tabanlı tahlil sağlayıcılarına dönüşümüne liderlik etti. Sovos’un yönetici takımına katılan Katwan, burada şirketin satış, pazarlama, paydaşlık ve ticari faaliyetlerinden sorumlu takımlarına liderlik edecek ve bu faaliyetlerin kapsamını genişletecek. Şirketlerinin pazara açılma kabiliyetlerini geliştirmek ve mevzuat uyumluluğu konusunda tek bir bütüncül platform arayışında olan müşterilere kusursuz bir müşteri tecrübesi yaşatmak emeliyle bu faaliyet alanlarının hepsiyle ilgilenecek.

Yeni vazifesiyle ilgili olarak Katwan, “Sovos, şirketlerin mevzuat uyumluluğu konusuna yaklaşımını olumlu tarafta değiştiriyor. Günümüzün karmaşık düzenlemelerle dolu dünyasında, rastgele bir uyuşmazlıkla uğraşmadan ya da devletler tarafından rastgele bir cezai yaptırıma tabi tutulma korkusunu yaşamadan faaliyet göstermek için tahliller ve hizmetler konusunda sınıfın en uygunu olmak gerekiyor. Sovos olarak bizim işimiz, mevcut mevzuatlarla ahenk için ne gerekiyorsa yaparak ve tıpkı vakitte geleceğe yönelik projeksiyonlar da sunarak, müşterilerin kendi işlerine inançla odaklanmalarına imkan tanımaktır. Sovos’un inovasyon çalışmalarının kapsamını daha da artırmasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum” dedi. 

Eva Krauss ise gerek büyük gerekse küçük tüm şirketler üzerindeki yükü artıran mevzuat ahengi gerekliliklerinin giderek arttığı bir dünyada müşterilere en güzel formda hizmet verebilmek maksadıyla, şirkette bir ekip tekrar düzenlemeler yapmaya odaklanacak. Bu kapsamda, değişim idaresinin yanı sıra iş süreçlerinin tekrar yapılandırılmasından; iç ve dış dönüşüm teşebbüslerinden sorumlu olacak. Daha evvel de Sovos’ta vazife yapmış olan Eva Krauss, o vakit Sovos’un Kurumsal Satış Vergisi Ünitesinden Sorumlu Genel Müdür durumundaydı. Sovos’a yine katılmadan evvel Krauss, Accenture, Dell EMC ve Pegasystems’ın global dönüşümüne liderlik etmiş; kurumsal strateji konusunda ve pazara açılma faaliyetlerini dönüştürmek emeliyle yönetici takımla birlikte çalışmıştır. Krauss’un bu tecrübesi, Sovos’un müşterilerin değişen gereksinimlerine hizmet edecek halde dönüştürülmesine yardımcı olacak.

Eva Krauss hususla ilgili olarak, “Günümüzdeki düzenleyici ortamların karmaşıklığı, işletmelerin sadece aktüel kalmasını değil, tıpkı vakitte bir adım önde olmasını da gerektiriyor. Sovos’un müşterilerine sağladığı avantaj da tam olarak budur. Dijitalleşme, değişimi yönlendirmeye devam ediyor ve müşterilerin gereksinimlerini karşılama kabiliyetimiz, işleri her zamankinden daha süratli ve daha verimli bir formda dönüştürme kapasitemizle direkt ilişkili” dedi. 

 

Sovos Hakkında  

Sovos, düzenlemelerin giderek arttığı günümüz dünyasında bu düzenlemelere uygun olarak hareket etmek isteyen işletmeler için bir inanç kaynağıdır. Ahenk konusunda çağdaş ve BT odaklı tahliller sunan Sovos’un hizmetleri uygun ölçekte, muteber ve emniyetlidir ve kusursuz bir kullanıcı tecrübesi sunmaktadır. Sovos, 100.000’den fazla müşteriye hizmet vermekte olup, Fortune 500 listesindeki şirketlerin yarısı bu müşteriler ortasındadır. 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren her büyüklükteki işletme için tahliller sunan  şirketin bulut tabanlı tahlilleri, çok çeşitli iş uygulamalarının yanı sıra, devletlerin uyumluluk süreçleriyle de entegrasyon içinde çalışabilmektedir. Çalışanları Amerika ve Avrupa’da yerleşik olan Sovos’un sahibi, Hg and TA Associates’tir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34