İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Şimşek’ten yeni OVP mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası’nın Türkiye yatırımlarını artırma kararı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye yatırım planının OVP’nin başarılı bir biçimde yürütülmesine dayanak olduğunu belirtti.

Şimşek’ten yeni OVP mesajı
09 Eylül 2023 - 1:12

Türkiye iktisatta üç yılın yol haritası olan OVP’nin ayrıntılarını tahlil etmeye devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yeni iletiler geldi.

X hesabından açıklamada bulunan Şimşek, Dünya Bankası’nın Türkiye’ye yönelik konumunu kıymetli ölçüde arttırma kararının orta vadeli ekonomik programın onay görmesi manasına geldiğini belirtti.

Dünya Bankası’nın Türkiye’nin kamu ve özel kesimine yönelik finansmanını önümüzdeki üç yıl içinde iki kattan fazla arttırarak 35 milyar dolara çıkarmayı planladığını hatırlatan Şimşek, Dünya Bankası’nın pahalı iştirakini ve Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü taahhüdünü takdirle karşıladıklarını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 51 milyar dolarlık taahhüdünün de altını çizen Şimşek, böylesine kıymetli bir dış kaynağın varlığının programın başarılı bir biçimde yürütülmesini desteklediğini söz etti.

Şimşek paylaşımında, “Orta vadeli ekonomik programımız (iyi ayarlanmış para, maliye ve yapısal siyasetler yoluyla) makroekonomik ve finansal istikrarı sağlamayı, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmeyi ve zelzele sonrası tekrar yapılanmayı muvaffakiyetle tamamlamayı amaçlıyor. Program, verimliliği arttırmak için ıslahat ivmesini tekrar canlandırmaya odaklandı” sözlerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34