İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Rektör Hotar, DEÜ’nün ‘İlk’ öğrencileriyle buluştu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, 2023 YKS sonucu ile DEÜ’ye yerleşen ve kayıtların başladığı günün birinci saniyelerinde kayıt süreçlerini e-Devlet üzerinden elektronik ortamda tamamlayan öğrenciler ile çevrim içi bir görüşme gerçekleştirdi.

Rektör Hotar, DEÜ’nün ‘İlk’ öğrencileriyle buluştu
30 Ağustos 2023 - 22:24


Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, 2023 YKS sonucu ile DEÜ’ye yerleşen ve kayıtların başladığı günün birinci saniyelerinde kayıt süreçlerini e-Devlet üzerinden elektronik ortamda tamamlayan öğrenciler ile çevrim içi bir görüşme gerçekleştirdi. Öğrencilerle tahsil hayatları ve mesleklerine yönelik sohbet eden Rektör Hotar, “Öğrencilerimize, ülkemizin 41 yıllık esaslı eğitim kurumu olan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne beğenilen geldiniz dileklerimizi ilettik. Öğrencilerimiz, mesleklerini tepeye taşıma ismine en hakikat adımı attılar” dedi. 

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS)-2023 sonuçlarına nazaran Dokuz Eylül Üniversitesi’ne (DEÜ) yerleşen öğrencilerin kayıt heyecanı başladı. DEÜ ailesine katılan yeni öğrenciler, sabahın erken saatlerinden itibaren dokümanlarıyla birlikte yerleştikleri kısımlara başvurarak yahut e-Devlet Kapısı üzerindene-kayıt ile kayıt süreçlerini gerçekleştirdi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, kayıtların başladığı günün birinci saniyelerinde kayıt süreçlerini tamamlayan öğrenciler Elif İşleyen, Süleyman Dede ve Seden Sebzeci ile zoom ilişkisi üzerinden çevrim içi bir görüşme gerçekleştirerek, muvaffakiyet dileklerini iletti. Üniversitelerine yeni katılan mensuplar sebebiyle heyecanı ve memnunluğu bir ortada yaşadıklarını belirten Rektör Hotar, “Kayıt heyecanlarına ortak olduğumuz öğrencilerimize, 41 yıllık esaslı kurumumuza beğenilen geldin dileklerimizi ilettik; tahsil hayatları ve meslek seyahatlerine yönelik bir görüşme gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, mesleklerini tepeye taşıma ismine en hakikat adımı attılar. Biz de Dokuz Eylül Üniversitesi Üst İdaresi olarak; onlara nitelikli tahsil ve araştırma faaliyetlerine katılma imkânı sunacağız” dedi.

 

“ARAMIZA HOŞGELDİNİZ”

DEÜ’nün yeni mensupları ile bilimin ışığında kıymetli çalışmalar yapacaklarını kaydeden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Öğrencilerimizin Üniversitemize gösterdiği ilgiden ötürü son derece memnunuz. Bu yıl programlarımızın tamamına yakınında yüzde 100’ün üzerinde bir doluluk oranına sahibiz. Onlar artık büyük ailemizin birer kesimi oldu. Ailemize katılan öğrencilerimizi ulusal ve manevi bedellerine bağlı bireyler olarak geleceğe hazırlamayı kendimize en büyük misyon olarak görüyoruz. Ortamıza katılan öğrencilerimize bir defa daha ‘hoş geldiniz’ diyor; meslek seyahatlerinde muvaffakiyetler diliyoruz” sözünde bulundu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34