İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol yükselmeye devam ediyor

Petrol, yatırımcıların OPEC+’nın arz konusunda sonraki adımlarını beklerken yükselişini sürdürüyor.

Petrol yükselmeye devam ediyor
05 Eylül 2023 - 5:00

Petrol, OPEC+’nın piyasayı daraltan arz kesintilerinin yol açtığı yükselişin akabinde bu yılın en yüksek düzeyine yakın süreç gördü.

Brent petrol yüzde 5’ten fazla artışla beş günlük yükselişin akabinde varil başına 89 doların altında pek değişim göstermedi. Bu ortada ABD ham petrolü varil başına 85 doların üzerinde kaldı.

Ham petrol, Suudi Arabistan ve Rusya’nın öncülük ettiği arz kesintilerinin piyasadaki tesiriyle Haziran sonundan bu yana yaklaşık dörtte bir oranında yükseldi. Kesintilerin uzatılmasıyla birlikte Riyad ve Moskova’nın önümüzdeki günlerde bir sonraki adımlarını açıklaması bekleniyor.

Aralarında Daan Struyven’in de bulunduğu Goldman Sachs analistleri, açığın günlük 2,3 milyon varil olduğunu varsayım ederek, “Suudi Arabistan ve OPEC+ ortaklarının Eylül 2022’den bu yana üç çeşit üretim kesintisi, büyük bir açığa dönüştü. Açıkların geri dönüşü, vakit aralıkları ve petrol fiyatlarındaki yaz yükselişini büyük ölçüde açıklıyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34