İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol haftayı yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor

Petrol, OPEC+ başkanlarının arz kesintilerini uzatmasının akabinde haftalık yarara yöneldi.

Petrol haftayı yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor
08 Eylül 2023 - 5:12

Petrol fiyatları, OPEC+ başkanları Suudi Arabistan ve Rusya’nın arz kesintilerini yıl sonuna kadar uzatması ve ABD stoklarının düşmesinin akabinde haftalık yükselişe yöneldi.

ABD ham petrolü Perşembe günü yüzde 0,8 oranında geriledikten sonra varil başına 86 dolara geriledi. Hafta boyunca ABD ham petrol göstergesi neredeyse yüzde 1 oranında artış gösterdi ve Çarşamba günü varil başına 88 doların üzerine çıkarak Kasım ayından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı.

ABD’de datalar, ülke çapındaki ham petrol stoklarının 6,3 milyon varil azalarak Aralık ayından bu yana en düşük düzeyine gerilediğini gösterdi. Akaryakıt ve damıtılmış eser stokları da azaldı.

Singapur’daki Phillip Nova kıdemli piyasa analisti Priyanka Sachdeva, ham petrol stoklarındaki düşüşe atıfta bulunarak, “Bu düşüşler dünyanın en büyük ekonomisindeki dirençli iç talebin işareti değilse nedir?” dedi.

Petrol bu çeyrekte, OPEC+’nın arz kesintilerinin fiyatları artırması ve kıymetli vakit aralıkları da dahil olmak üzere temel göstergelerin piyasanın daha da sıkılaştığına işaret etmesiyle yükseldi. Tekrar de kimi bankalar temkinli davranıyor; JPMorgan Chase & Co., talep görünümünün kuvvetli olması nedeniyle ham petrolün bu yıl varil başına 100 doları görme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34