İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

PBOC’den özel şirketlere fonlama vaadi

Çin Merkez Bankası (PBOC) çarşamba günü banka ve özel dal temsilcileri ile bir ortaya gelerek, özel şirketlerin fonlamaya erişimlerini uygunlaştırma kelamı verdi.

PBOC’den özel şirketlere fonlama vaadi
31 Ağustos 2023 - 5:48

Çin Merkez Bankası tarafından bu sabah yayımlanan açıklamaya nazaran PBOC toplantıda finansal kurumlara özel şirketlere daha fazla takviye vermeleri davetinde bulundu.

Son periyotta ekonomik göstergeler emlak piyasasındaki zayıflamanın daha da sürat kazandığını, deflasyon baskılarının sürdüğünü, ihracatın ve tüketici harcamalarının düştüğünü ortaya koyarken, Pekin idaresi dünyanın ikinci büyük iktisadına olan inancı tekrar canlandırmaya çalışıyor.

Bugüne kadar yetkililer iş ortamını güzelleştirme ve özel firmaları daha fazla yatırım yapmaya teşvik etme kelamı verdiler. Yeniden de, şu ana kadar açıklanan tedbirler emlak finansmanı ve Borsa üzere makul bölümleri amaç aldı ve evvelki krizlerdeki mali ve mali teşviklerin gerisinde kaldı.

Oversea-Chinese Banking Corp Ekonomisti Tommy Xie, “PBOC’nin son adımları daha ‘parça parça’ tedbirlerden oluşuyor. Bu yıl Çin iktisadının önündeki kıymetli bir mani, yine açılmanın özel dala tekrar inanç aşılayamaması oldu” değerlendirmesini yaptı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34