İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Osmangazi’de parkları çocuklar tasarlıyor

İlçede yaşayan çocuklara büyük ehemmiyet veren Osmangazi Belediyesi, yapacağı parkları çocuklarla birlikte tasarlayıp onların hayal dünyasına uygun hale getiriyor. 

Osmangazi’de parkları çocuklar tasarlıyor
05 Eylül 2023 - 23:24


İlçede yaşayan çocuklara büyük ehemmiyet veren Osmangazi Belediyesi, yapacağı parkları çocuklarla birlikte tasarlayıp onların hayal dünyasına uygun hale getiriyor. 

Osmangazi Belediyesi, Hüdavendigar Mahallesi’nde bulunan 2 dönümlük alanda hayata geçirdiği parkı çocuklarla birlikte planladı. Üretim öncesinde parkın özelliklerinin çocukların hayal gücüne nazaran tasarlanmasını isteyen Osmangazi Belediyesi, bu işi Bursa Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı öğretim üyesi ve öğrencileri, Bursa Peyzaj Mimarları Odası temsilcileri ve 24 çocukla birlikte yaptı. Konusunda uzman öğretim üyesi, öğrenci ve peyzajcılar çocukların hayal ettikleri parkla ilgili fikirlerini alırken aldıkları bu bilgileri maket olarak tasarlayarak çocukların beğenisine sundu. Çocukların onay vermesiyle birlikte projeyi hayata geçirmek üzere Osmangazi Belediyesi, çalışmalara başladı. Çocukların hayal dünyasına uygun üretimine başlanan park kısa müddette bitirilerek hizmete sunuldu. Park, Osmangazi Belediyesi grupları tarafından geri dönüştürebilir makara, kablo, lastik ve ağaç eserlerinden imal edildi. 

Çocukların hayal dünyasına uygun yapılan Karaağaç Parkı’nın açılışına Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez, parkı tasarlayan çocuklar ve aileleri ile mahalle sakinleri katıldı. 

 

Dündar: “Çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürdük” 

Yeni parkın açılışında konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, ilçede 800’ün üzerinde park olduğunu belirterek, “Her mahallemizde nerede bir boş alan varsa bu alanı sahiplenip vatandaşlarımızın nefes alabileceği parklar inşa ediyoruz. İmalini gerçekleştirdiğimiz parkların nizamlı bakımını gerçekleştiriyoruz. Parkların içini spor aletleriyle donatıyoruz. Açılışını yaptığımız bu park, çok özel bir park. Bu parkı çocuklarımız tasarladı. İsveç Mahallî İdareler ve Bölgeler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği ile Osmangazi Belediyesi’nin organize ettiği RESLOG projesi olarak hayata geçirdik. Bu projede bilhassa göçmen olarak Bursa’ya gelen çocukların ahenk sağlaması ismine yapılan bir projedir. Osmangazi Belediyesi ilçenin 3 farklı noktasında bu formda parklar yapmıştır. Bu parkta çocuklarımız hayallerinden geçenleri tasarladı. Çocuklar bizim çalışma arkadaşlarımızla birlikte proje geliştirip hayallerindeki parkın yapılmasını sağladı. Biz de belediye olarak çocukların hayallerindeki parkı kısa müddette bitirerek hizmete sunduk. Burası bir parktan da öte aktiflik alanı haline geldi” dedi.  

Başkan Dündar, yeni açılışı yapılan parkta oyun oynayan çocukları izleyerek heyecanlarına ortak oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34