İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

ORIGIN, Ultra Hızlı Elektrikli Araç Şarj Cihazlarının Üretimine Başlıyor

Türkiye’de elektrikli araçlar için ultra süratli şarj istasyonları üretimine başlayan ORIGIN, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin takviyesiyle Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşımda liderlik yapma vizyonuna katkı sağlamayı amaçlıyor

ORIGIN, Ultra Hızlı Elektrikli Araç Şarj Cihazlarının Üretimine Başlıyor
22 Eylül 2023 - 22:24


Türkiye’de elektrikli araçlar için ultra süratli şarj istasyonları üretimine başlayan ORIGIN, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin takviyesiyle Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşımda liderlik yapma vizyonuna katkı sağlamayı amaçlıyor.

Elektrikli araçlar (EV) için yenilikçi şarj tahlilleri sunan teknoloji şirketi ORIGIN, Türkiye’deki son teknoloji ultra süratli şarj istasyonlarının üretimine resmi   olarak başlıyor. Bu değerli adımla e-mobiliteyi ileriye taşıma konusundaki kararlılığını vurgulayan ORIGIN, birebir vakitte Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin yatırım süreçlerinde sağladığı takviyeler için bir örnek teşkil ediyor.

Türkiye genelinde stratejik olarak konumlandırılan yeni ultra süratli şarj istasyonları, elektrikli araç şarj alanını tekrar tanımlamaya aday. İleri teknolojiye dayalı ve sürat odaklı olan bu istasyonlar, KONUT sahiplerine yüksek şarj suratları sağlayarak, şarj müddetlerini kıymetli ölçüde azaltıyor ve şoförler için kullanım kolaylığı sağlıyor.

ORIGIN Türkiye Yöneticilerinden Ömer Yavuz Göl ve Ömer Derya Dinç “Türkiye’de ultra süratli şarj istasyonlarının üretimine başlamak bizi heyecanlandırıyor. Bu muvaffakiyet, ülkemizdeki büyüyen MESKEN sahibi topluluğuna emniyetli  ve verimli şarj tahlilleri sunma konusundaki kararlılığımızın bir delili. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’ne bu periyot boyunca süregelen dayanakları için içten teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri A. Burak Dağlıoğlu, “Türkiye mobilite ekosisteminin dönüşümünde sürdürülebilirlik öncelikleri ile elektrikli araçlara olan ilgi süratle artıyor. Bu minvalde, araçların kullanıcı nezdinde yaygınlaşması için kıymetli ögelerden olan elektrikli araç şarj ünitelerinin sayısı ve üretimi de ehemmiyet kazanıyor. Bu ünitelerin ülkemizde üretimi kesimin gelişimi açısından kritik ehemmiyet taşımakla birlikte Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak önceliklerimizdendir. Sıfırdan yatırım ile şarj istasyonlarının ülkemizde üretimine başlayan ORIGIN şirketine ‘hoş geldiniz’ der, bu yatırım ile bölümün büyümesine katkılarından ötürü teşekkür ederiz” dedi.  

EV’nin yaygınlaşamamasının ana nedenlerinden biri; şarj altyapısı erişilebilirliği ve verimliliği. Sürdürülebilir ulaşıma hakikat bir geçişi hızlandırmayı amaçlayarak, daha yeşil bir geleceğe katkı sağlayacak ORIGIN’in ultra süratli şarj istasyonları; kullanıcı dostu arayüzler, elektronik müdafaa, direkt akım ile iki üniteyi birebir anda şarj etme yeteneği, sağlam güvenlik protokolleri, korumada iç yer iklim denetimi, sıkıntısız servis sağlama yeteneği ve çeşitli konektör seçenekleri üzere gelişmiş özelliklere sahip. ORIGIN, güvenilirlik ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığı açısından MESKEN sahiplerinin en yüksek sanayi standartlarına uygun teknoloji kullandığından emin olarak araçlarını şarj edebileceklerini garanti ediyor.

Araştırma ve geliştirmeye devam eden ORIGIN, sağlam şarj istasyonları üreterek Türkiye’nin şarj altyapısını geliştirmede değerli bir rol üstlenmek istiyor. Bu gayret, Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşımda liderlik yapma vizyonuyla uyumlu bir biçimde, karbon emisyonlarını tesirli bir biçimde azaltmayı amaçlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34