İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Muğla Büyükşehirden Öğrenciler İçin Eğitim Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi toplumsal belediyecilik ve eğitimde fırsat eşitliği unsurları doğrultusunda öğrencilere beslenme, kırtasiye, kıyafet, konaklama ve çorba dayanağı vermeye devam ediyor. 

Muğla Büyükşehirden Öğrenciler İçin Eğitim Yardımları
01 Eylül 2023 - 1:36


Muğla Büyükşehir Belediyesi toplumsal belediyecilik ve eğitimde fırsat eşitliği unsurları doğrultusunda öğrencilere beslenme, kırtasiye, kıyafet, konaklama ve çorba dayanağı vermeye devam ediyor. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi vilayet sonları içerisinde ikamet eden ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitede okumakta olan öğrencilere eğitim dayanağına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi beslenme, kırtasiye, okul kıyafeti, çorba ikramı ve barınma yardımı sağlıyor.

 

Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal yardımlarından faydalanan vilayet sonları içerisinde ikamet etmekte olan ailelerin ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitede okumakta olan çocuklarına yönelik olarak 2023 yılı içerisin de bugüne kadar  574 öğrenciye 459 bin TL yardım gerçekleştirdi. 

 

Öğrencilerin Beslenmeleri Sıralarında

Büyükşehir Belediyesi,  Muğla’da toplumsal yardımlarından yararlanmakta olup birinci ve orta öğretimde eğitimine devam eden öğrencisi olan hanelere toplumsal yardımlara ek olarak beslenme takviyesi veriyor.  Fahiş fiyat artışlarından en çok etkilenen dar gelirli ve muhtaç ailelerin öğrenci çocukları beslenme sorunu yaşamaması, ailenin sağlıklı ve şuurlu beslenme çantasını sistemli hazırlayabilmesi maksadıyla beslenme dayanağında bulunuyor. Belediyem yanımda beslenmem sıramda projesi kapsamında 2023 yılı içerisinde 603 aileye 2 milyon 833 bin 600 TL yardım gerçekleştirildi. 

 

Okul Kıyafeti Takviyesi Veriliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanan vatandaşların birinci ve orta öğretimde eğitimine devam eden çocuklarına toplumsal yardımlara ek yardım olarak okul kıyafeti dayanağı vermeyi sürdürüyor.

 

Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba 

Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde tahsil görmekte olan öğrencilere yönelik başlatılan proje kapsamında tahsil günlerini kapsayacak halde hafta içi her gün sıcak çorba dağıtımı gerçekleştiriyor. Bu güne kadar Kötekli Mahallesi Yerleşke C Kapı girişinde fiyatsız olarak 16.500 kişilik çorba dağıtımı gerçekleştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34