İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Modern dokunuşlarla Fadıllı’nın çehresi değişecek

Bu yılı tasarım yılı ilan eden Nilüfer Belediyesi, Fadıllı Mahallesi’nde etraf düzenlemesi çalışmaları yapıyor. Projenin tamamlanmasıyla bölge daha çağdaş ve donanımlı yapıya kavuşacak.

Modern dokunuşlarla Fadıllı’nın çehresi değişecek
27 Ağustos 2023 - 10:12


Bu yılı tasarım yılı ilan eden Nilüfer Belediyesi, Fadıllı Mahallesi’nde etraf düzenlemesi çalışmaları yapıyor. Projenin tamamlanmasıyla bölge daha çağdaş ve donanımlı yapıya kavuşacak.

Yeni jenerasyon belediyecilik ve kozmik tasarım anlayışı vizyonunu benimseyen Nilüfer Belediyesi, Fadıllı’da örnek bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Mevcut dokunun korunacağı projede Uluabat Gölü kıyısında yer alan toplumsal tesis alanında birtakım değişiklikler yapılacak. Futbol alanı yenilenecek. Çocuk oyun alanları ve lavanta bahçeleri kurulacak. Gelenlerin sosyalleşebilmeleri için piknik masaları kurulacak, meydan oluşturulacak. Günlük gereksinimlerin karşılanacağı kafeterya yenilenecek. Gerilim atmak ve spor yapmak isteyenler için tabiat içinde yürüyüş yolları hazırlanacak.
Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde ise çadır kamp alanı ve aktiflik alanı oluşturulacak. Altyapı geliştirilecek, çiçek bahçeleri yapılacak. Yamaç paraşütü iniş alanının modernize edileceği çalışmada gezinti yolu ve bisiklet yolları da yer alacak.
Fadıllı Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, ilgili ünite müdürleriyle projenin ayrıntılarını konuştu. Saha ziyaretinin akabinde değerlendirmede bulunan Lider Fazilet, bölgede daha evvel yapılmış lakin kullanılmayan bir kafeteryanın bulunduğunu hatırlatarak, buranın yenilenerek, Nilkoop bünyesinde faaliyet göstereceğini açıkladı. Projede bostanın da yer aldığını tabir eden Lider Fazilet, “Burada mevsimlik sebzelerin yetiştirilmesine yönelik bir çalışmamız var. Vatandaşlar kendi elleriyle topladıkları zerzevat, meyveleri yeme talihine sahip olacaklar. İlaçsız tarımın nasıl yapıldığını buradaki vatandaşlarımıza anlatmış olacağız” dedi.

Ayrıca anıt ağacın etrafında yürüyüş parkı ve yeni piknik alanı oluşturacaklarını anlatan Lider Fazilet, piknikçilerin ve günübirlik gelen vatandaşların daha uygun ortamlarda piknik yapmalarını ve vakit geçirmelerini istediklerini vurguladı.

Bölgede; İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Nilkoop işbirliğinde lavanta tarlaları yaptıklarını söyleyen Lider Fazilet, “Şu anda lavantaları ektik. Muhakkak bir yüksekliğe erişmesi ile iki sene içinde randıman almaya başlayacağız. Burası lavanta kokulu bir alan haline dönüşecek. Tüm bu alanı yeni baştan elden geçireceğiz. Futbol alanımızı da yeniliyoruz. Gençlerin daha uygun spor yapmalarını sağlayacağız. Bu projeyi geliştiriyoruz ve yakın vakitte halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.
Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nin, Bursa’daki hava sporları alanında kıymetli noktalardan birisi olduğuna işaret eden Lider Fazilet, burada uzun müddettir bir çalışma yapıldığını anımsattı. Türkiye Yamaç Paraşütü Gaye Şampiyonası’nda Fadıllı’nın bir etap olarak geçtiğini belirten Lider Fazilet, bölgedeki çalışma kapsamında Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde de, çadır kamp alanı ve aktiflik alanı düzenlenerek iyileştirmeler yapılacağını söyledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34