İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Milyarder yatırımcı Dalio: Dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak

ABD’li ünlü milyarder yatırımcı Ray Dalio, dünyanın beş yıl içinde kökten farklı olacağını yatırımcıların yapay zeka üzere teknolojiyi yaratan şirketler yerine bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlere para yatırılmasını önerdi.

Milyarder yatırımcı Dalio: Dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak
18 Eylül 2023 - 6:12

ABD’li milyarder Ray Dalio, ekonomik ve jeopolitik aksilikler devam ederken yeni yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olması gerektiğini söyledi.

Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Bridgewater Associates’in kurucusu Dalio, “Çeşitlendirmeye sahip olmak isterim, zira bilmediklerim bildiklerimden çok daha büyük olacak” dedi.

Geçen hafta Singapur’daki Milken Enstitüsü Asya Doruğu’nda “Çeşitlendirme, risklerinizi keskin bir biçimde azaltmadan azaltabilir, şayet bunu nasıl uygun yapacağınızı biliyorsanız. Yaşanacak büyük aksaklıkların sonuçlarına dikkat edin zira dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak. Ve yıldan yıla kökten farklılaşacak” diye açıkladı.

Yapay zekanın evrimi, hedge fonu yöneticisinin de dikkatini çekti; lakin Dalio, yatırımcıların bu yeni teknolojiyi yaratan şirketler yerine bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlere para yatırmasını önerdiğini söyledi.

Dalio “Sanki bir vakit tünelinden geçiyoruz. Farklı bir dünyada olacağız. Ve bölücüler sekteye uğrayacak. Yeni teknolojileri yaratanları seçmeme gerek yok. Hakikaten yeni teknolojileri mümkün olan en güzel formda kullananları seçmem gerekiyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34