İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Microsoft’a İngiltere’den iyi haber

İngiliz Rekabet Otoritesi (CMA), Microsoft’un oyun firması Activision Blizzard’ı yenilenen mutabakat çerçevesinde satın almasına olumlu bakıldığını bildirdi.

Microsoft’a İngiltere’den iyi haber
22 Eylül 2023 - 22:00

İngiliz Rekabet Otoritesi (CMA), tarafından yapılan açıklamada, Microsof’un daha evvel kontrol kurumu tarafından ortaya konan tasaları gidermek maksadıyla yeni muahedede attığı adımların satışın onaylanarak sonlandırılması için kapı açtığı belirtildi.

Açıklamada, Microsof’un yaklaşık 69 milyar dolarlık satın alımına ait, “Bu yeni mutabakat kapsamında Microsoft, Activision’ın sahip olduğu bulut oyun haklarını satın almayacak ve bunun yerine muahede tamamlanmadan evvel bağımsız bir üçüncü taraf olan Ubisoft Entertainment SA’ya (Ubisoft) satılacak. CMA, tekrar yapılandırılmış muahedenin, bu yılın başında yepyeni satış süreci ilgili olarak ortaya koyduğu kaygıları değerli ölçüde ele alan değişiklikleri içerdiğini düşünüyor” değerlendirmesi yer aldı.

Kurumun açıklamasında yeni muahedeye ait olarak istişare sürecinin 6 Ekim’e kadar devam edeceği belirtildi.

Yeni muahede sunuldu

CMA, bu yıl nisan ayında Microsoft’un Activision’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın almasını bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği tarafındaki tasalar nedeniyle engellediğini açıklamıştı.

Microsoft ise geçen ay Activision Blizzard’ı satın almak için kontrol kurumuna yeni bir mutabakat sunmuştu.

Yapılandırılan mutabakat kapsamında, Microsoft’un gelecek 15 yıl içinde piyasaya sürülecek mevcut ve yeni tüm Activision oyunlarının bulut akış haklarını almayacağı, bunun yerine, bu hakların Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının öncesinde Ubisoft Entertainment SA şirketine satılacağı belirtilmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34