İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Mercedes ve BMW araçlarda Qualcomm’un çipleri kullanılacak

ABD’li yarı iletken şirketi Qualcomm, araç içi bilgi, cümbüş sistemleri için gelişmiş çipler tedarik etmek üzere Mercedes ve BMW ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bu işbirliği kapsamında Qualcomm, BMW ve Mercedes araçlarının sesli komut…

Mercedes ve BMW araçlarda Qualcomm’un çipleri kullanılacak
06 Eylül 2023 - 4:36

HANDE BERKTAN

Mercedes ve BMW araçlarda Qualcomm imzası. ABD’li yarı iletken şirketi Qualcomm, lüks araba üreticileri Mercedes ve BMW’ye araç içi bilgi, cümbüş sistemlerine güç sağlayacak çipler tedarik edeceğini duyurdu.

Qualcomm, bu muahede kapsamında BMW’ye araçlarının sesli komut yeteneklerini geliştirmek üzere tasarlanmış son teknoloji çipleri sağlayacak. Bu ilerlemenin BMW sahipleri için araç içi tecrübesi geliştirmesi bekleniyor.

Ayrıca Qualcomm’un çipleri, 2024 yılına kadar ABD pazarında satışa sunulması planlanan yeni kuşak Mercedes E sınıfı modellerde yer alacak.

Qualcomm, bir müddettir araçlardaki bilgi, cümbüş sistemlerinden gelişmiş şoför dayanak sistemlerine kadar çeşitli fonksiyonlara güç sağlamak için araba üreticileriyle birlikte çalışıyor.

Qualcomm’un otomotiv bölümüne yönelik argümanlı planları ortasında 2026 yılına kadar bu pazardan 4 milyar dolar gelir elde etme maksadı yer alıyor.

Qualcomm’un otomotiv portföyü geniş bir tahlil yelpazesini kapsıyor ve Snapdragon Dijital Kasa eseri öne çıkıyor. Bu eser, araba üreticileri ve tedarikçileri tarafından takviyeli ve otonom sürüş teknolojisi, araç içi bilgi-eğlence sistemleri ve bulut kontağı üzere gelişmiş özellikleri vermek için kullanılıyor.

Qualcomm, BMW’ye akıllı ve sofistike tecrübeler sunmak Snapdragon Automotive Cockpit, Auto Connectivity ve Ride platformlarını sunacak.

Mercedes tarafında da emsal şeyler bulunuyor. Snapdragon Cockpit ve Auto Connectivity platformları, Mercedes-Benz User Experience (MBUX) multimedya sisteminin bir modülü olarak dijital olarak gelişmiş özellikler sunmaya yardımcı olacak. Bu donanımsal özellikler 2024 yılına kadar ABD pazarında satışa sunulacak Mercedes E sınıfı araçlarda olacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34