İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Liselerde Sınıfta Kalma Geri Geldi !

Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan yazıya nazaran; liselerde 6’dan fazla dersi başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak. Ayrıyeten devamsızlıkta da yeni kurallar geldi.

Liselerde Sınıfta Kalma Geri Geldi !
09 Eylül 2023 - 3:48

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye nazaran; liselerde 6’dan fazla dersi başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak. Ayrıyeten devamsızlıkta da yeni kurallar geldi.

Liselerde endişeli hayal geri geldi

6’dan fazla dersi başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak olup sınıf tekrarı da bir kez yapılacak. İkinci kez sınıf tekrarı olmayacak ve olursa öğrencinin okulla ilişiği kesilecek. Ayrıyeten öğrenci isteği de dikkate alınacak ve Mesleksel Eğitim Merkezine, Açık Öğretim Lisesine, Mesleksel Açık Öğretim Lisesine yahut Açık Öğretim İmam Hatip lLsesine kayıt yaptırılacak.

Kısıtlama getirildi

Liselerden açık liseye de geçişlere kısıtlama getirildi. Öğrenci isteğiyle açık liselere geçiş var; ama geçişler çok güç hale getirilerek istisnai durumlar hariç açık liseye geçilmeyecek. Ulusal sportmenler, tutuklular, şehit ve gazi yakınları bu düzenlemeden başka tutulacak. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34