İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kordsa 50. yılını kutladı

Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri pazarlarının küresel oyuncusu Kordsa, 1973 yılında başladığı güçlendirme seyahatinde yarım asrı geride bıraktı.

Kordsa 50. yılını kutladı
08 Eylül 2023 - 1:48

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, bugün Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland, ABD, Almanya ve İtalya olmak üzere 7 ülkede toplam 13 üretim tesisi ile faaliyet gösteren ve 4 kıtada 4 binin üzerinde şahsa istihdam sağlayan Kordsa, lastik güçlendirme iş kolundaki dünya liderliğini sürdürürken, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri alanlarında da global ayak izini genişletmeye devam ediyor.

Sabancı Topluluğu iştiraklerinden Kordsa’nın 50’nci kuruluş yıl dönümü Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen özel bir aktiflikle kutlandı.

Sabancı Holding İdare Şurası Lideri Güler Sabancı, Sabancı Holding İdare Şurası Üyeleri, Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper ve Sabancı Topluluğu üst seviye yöneticilerinin yanı sıra Kordsa’nın farklı coğrafyalarından çalışanlarının ve iş ortaklarının katıldığı tertipte, şirketin
50 yıllık muvaffakiyet hikayesi iştirakçilerle paylaşıldı.

Etkinlikte konuşan Sabancı Holding İdare Konseyi Lideri Güler Sabancı, Kordsa’nın 50 yıl boyunca her vakit ve her yerde öncelikle müşterisinin yanında olduğunu söz ederken, “Bugün Kordsa, ileri gereç teknolojilerinde dünyanın başkan şirketlerinden biri haline geldiyse, bunun en büyük nedenlerinden biri müşterilerinin varlığıdır. Kordsa’yı Kordsa yapan; çok güçlü, çok titiz, çok mükemmeliyetçi, çok teknoloji odaklı müşterileridir. İşte bu mükemmeliyet tutkusu Kordsa’ya bu muvaffakiyetini getirmiştir. Bu sayede Kordsa, bugün dünyada her üç uçak lastiğinden ikisini ve her üç araba lastiğinden birini güçlendiren bir şirkete dönüşmüştür” sözlerini kullandı.

Kalıcı muvaffakiyetin kişisellikten çok grup çalışmasıyla mümkün olduğunun altını çizen Güler Sabancı, “İnsan kaynakları ve çalışan gelişimi konusunda Kordsa her vakit başkan oldu. Şimdi birinci devirlerimizde dahi, arkadaşlarımızı yurt dışındaki kıymetli üniversitelere göndermenin yollarını bulduk. Arkadaşlarımız, tıpkı anlayışı, bugün Sabancı Üniversitesi ile devam ettiriyor. Bugüne kadar 100’e yakın Kordsa çalışanı, Sabancı Üniversitesi’nin gelişim programlarından mezun oldu. Bu sayıyı da daima artırıyoruz. Gelişime bakışımız yalnızca bu üniversite programlarıyla da sonlu değil. 2016 yılında açtığımız ve Avrupa’nın birinci üniversite-sanayi iş birliği olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’miz, inovasyonda öncü olma misyonumuzun da sembollerinden biri oldu. Bugün toplam 100’ün üzerinde fakülte üyesi, ziyaretçi araştırmacı, doktora ve yüksek lisans öğrencisi bu merkezimizde geleceğin ileri gereç teknolojilerini araştırıyor. Dünyanın, insanlığın, ülkemizin hizmetine sunuyor” formunda konuştu.

“Kordsa’da ‘inovasyon motoru’ yüksek evrede çalışmaya devam edecek

Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım da, “Geleceğin gereçleri yeni ufuklar demek. Bölüm önderi olarak, sorumluluğumuzun farkındayız. Kordsa’da ‘inovasyon motoru’ daha yüksek devranda çalışmaya devam edecek. Bir kurum kıymetleri kadar güçlüdür. Global ayak izimiz, inovasyon ve sürdürülebilirlik liderliğimiz ile müşterilerimize paha yaratmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Kordsa’nın lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri ile tüm dünya için teknoloji geliştirdiğinin altını çizen Yıldırım, “2022 sonu prestijiyle 900’ün üzerinde patentimiz var. Teknoloji liderliğimizi, ilim ve bilimin ışığında sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34