İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Konya’dan Bosnalı Öğrencilere Destek

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Türk Dünyası Belediyeler Birliği koordinesinde Konya Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyelerinin katkı sağladığı Bosna Hersek Cumhuriyeti Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Konya’dan Bosnalı Öğrencilere Destek
03 Eylül 2023 - 8:48


Türk Dünyası Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Türk Dünyası Belediyeler Birliği koordinesinde Konya Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyelerinin katkı sağladığı Bosna Hersek Cumhuriyeti Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştirdi. Türkiye’nin gönül coğrafyasında TDBB bünyesinde değerli işleri hayata geçirdiklerini lisana getiren Lider Altay, birliğin kuruluşundan bugüne kadar verdiği dayanaklardan ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Bosna Hersek Cumhuriyeti Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Lider Altay, Aliya İzzetbegovic’in diyarı, Evladı Fatihan Bosna Hersek’te bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. 30 ülkeden 1.194 üyesi bulunan TDBB olarak bölge coğrafyasında kıymetli projeler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

 

“BOSNA HERSEK’TE KIYMETLİ İŞLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Başkan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “Hem bu birliğin hem de Konya Büyükşehir Belediyesi’nin lideri olarak biz de bilhassa Bosna Hersek’te değerli işleri hayata geçiriyoruz. 2019 yılından bugüne kadar Bosna Hersek’in Saraybosna ve Travnik kentlerinde meslek edindirme kurslarımız ağır biçimde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıyeten Genç KOMEK’lerimizde de binlerce çocuğumuza eğitimler gerçekleştirdik. Bugün de daima birlikte bu hoş tesisin açılışını yapıyoruz. Karatay, Selçuklu ve Meram belediyelerimize ayrıyeten Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Eski Lideri Sayın Menderes Türel beyefendiye ve buradaki faaliyetlerde önümüzü aydınlatan, bize büyük takviyede bulunan büyükelçimize bilhassa teşekkür ediyorum.”

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

TDBB’nin kuruluşundan bugüne kadar verdiği takviyelerden ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Lider Altay, “Bugün açılış için bizi yalnız bırakmayan Türkiye’den gelen AK Parti Konya Milletvekilimize ve belediye liderlerimize, Bosna Hersek’ten bakanlarımıza, konsolosumuza, Yunus Emre Enstitüsü ve TİKA temsilcilerimize ve tüm Mostarlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu hoş tesisin imalinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemize güzel olmasını diliyorum” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların akabinde TDBB koordinesinde; Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyelerinin katkı sağladığı Bosna Hersek Cumhuriyeti Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun açılışı dualarla yapıldı.

 

BAŞKAN ALTAY BOSNA HERSEK’TE ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Başkan Altay, Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun açılışının yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi ve TDBB iş birliğinde Bosna Hersek Pale Belediyesi’nin bünyesine dahil edilen sıhhat aracının teslim merasimine katıldı. Lider Altay ayrıyeten Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’i de ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Başkan Altay’a Bosna Hersek programlarında; AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca ve Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı da eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34