İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yaz aylarının favori ziyaret mekanı oldu

Konya’nın değerli turizm destinasyonlarından olan ve yılın her periyodu ziyaretçi akınına uğrayan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yaz periyoduna de damga vurdu. Bahçe 117 bin 734  rakamıyla yaz rekorunu tazeledi.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yaz aylarının favori ziyaret mekanı oldu
03 Eylül 2023 - 23:00


Konya’nın değerli turizm destinasyonlarından olan ve yılın her devri ziyaretçi akınına uğrayan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yaz periyoduna de damga vurdu. Bahçe 117 bin 734  rakamıyla yaz rekorunu tazeledi.
 

Selçuklu Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan ve Konya’nın dünyaya açılan kapılarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yaz periyodunda de ziyaretçilerini rekor sayılarda ağırladı. 60 cinste binlerce kelebeğe ve 195 tıpta canlı bitkiye mesken sahipliği yapan bahçe ziyaretçilerini kelebeklerin mucize dolu ömürlerinde sihirli bir seyahate çıkarıyor.

Sadece yerli turistlerin değil yabancı turistler ve tıp operatörlerinin yanı sıra fotoğraf ve tabiat severlerin  de uğrak yeri olmayı başaran bahçeyi bu yıl Temmuz ayında 117 bin 734 kişi ziyaret etti ve böylelikle geçtiğimiz yılın Temmuz ayına oranla yeni bir rekor kırılmış oldu.

Başkan Pekyatırmacı  “Konya Tropikal Kelebek Bahçemiz 2023 yılına da damga vuracak”

Konya’nın tarım ve sanayi kenti unvanlarının yanına artık değerli ziyaret yerleriyle turizmde de argümanlı bir hale geldiğinin altını çizen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “ Konyamız üretim kenti olmanın yanında kıymetli turizm destinasyonlarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi de ağırlıyor. Bu kıymetli yerlerden bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçemiz de rekor oranlarda konuk ağırlıyoruz. Kelebeklerin hayat döngüsü aslında bir mucize. Gelen ziyaretçilerimizde bütün kelebeklerin kozadan pupa haline geçişini ve kelebeğe dönüşümünü orada izleyip bu mucizeye de şahitlik etmiş oluyorlar.  Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında  yoğun ziyaretçi alan bahçemiz tekrar rekor düzeylere ulaştı ve bu konuk sayımız şu ana kadar 437 bin 255’e ulaştı. Geçen yılın Temmuz ayında kırdığımız rekoru bu yılın Temmuz ayında 117 bin 734 ziyaretçi sayısına ulaşarak tazelemiş olduk. Son yılların en sıcak Ağustos ayını yaşamamıza karşın ziyaretçilerimizin ağır ilgisi yeniden devam etti.  Beğenilen yerimiz Konya Tropikal Kelebek Bahçesi açıldığı günden bu yana da 2 milyon 950 bin 274 ziyaretçi ağırlamış durumda. Sonbahar ayında da devam edecek bu yoğunlukla kentimizde konut sahipliği yaptığımız konuklarımız bu mucizeye tanıklık etmeye devam edecekler. Ben dünyanın ve ülkemizin her yerinden insanı kelebeklerin eşsiz dünyasındaki bu mucizeyi görmeye Konyamıza ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne davet ediyorum” formunda konuştu.

 Konya’ya kent dışından gelen vatandaşlar Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni çok beğendiklerini, burada farklı bir dünyaya adım attıklarını söz ederek görmeyen herkesi kelebeklerin renkli dünyasına davet ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34