İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin”

Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okulları ile Kültürsem Kültür Sanat Kampı’nın kapanış merasimi, Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu’nda gerçekleşti.

“Kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin”
27 Ağustos 2023 - 10:00


Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okulları ile Kültürsem Kültür Sanat Kampı’nın kapanış merasimi, Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu’nda gerçekleşti. Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, öğrencilere madalya ve sertifikaların yanı sıra içerisinde satranç grubu, atalık tohum üzere çeşitli armağanların yer aldığı “Asla Vazgeçme” mottolu bedeller kutusu takdim etti. Çalık, “Bir ulusun gelişmişliğini, gençlerinin sporla, bilimle, sanatla, kültürle kurduğu gerçek alaka belirliyor. Spordan, sanattan, ahlaklı ve faziletli olmaktan, kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin çocuklar” dedi. 

İlçe halkının yaz aylarını sporla ve sanatla iç içe geçirmesi için Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları ile Kültürsem Kültür Sanat Kampı kapanış merasimiyle bir devri daha tamamladı. Kültürsem yaz periyodu Kültür Sanat Kampı’ndan 2 bin 466, Yaz Spor Okulları’ndan ise 4 binden fazla öğrenci görkemli bir merasimle madalya ve sertifikalarını aldı. Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu’nda düzenlenen aktiflikte, gün boyunca süren aktivitelerin yanı sıra çeşitli ikramlar da yapıldı. Öte yandan, özel olarak hazırlanan alanlarda hem öğrenciler hem de velileri hatıra fotoğrafı çektirme imkânı yakaladı. 

 

“Bu ülkenin bugünü de yarını da sizlersiniz”

Törende yaptığı konuşmaya Atatürk’ün “Sağlam baş sağlam bedende bulunur” kelamıyla başlayan Lider Çalık, “Spor yapan gençlerin öteki derslerde de daha başarılı olduğunu bilimsel araştırmalar bize söylüyor. Bu nedenle sizden ricam, çocuklarınızın spor hevesini kırmamanız. Biz üstümüze düşeni yapar, imkan yaratırız. Emin olun ben de en az sizin kadar çocuklarınıza inanıyor ve onlara çok güveniyorum. Bu yüzden onları hayatlarının her alanında desteklemeye devam edeceğimin kelamını de buradan bir kere daha veriyorum. Bir ulusun gelişmişliğini, gençlerinin sporla, bilimle, sanatla, kültürle kurduğu gerçek bağ belirliyor. Spordan, sanattan, ahlaklı ve faziletli olmaktan, kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin çocuklar. Bu ülkenin bugünü de yarını da sizlersiniz” formunda konuştu. 

 

Öğrencilere manalı hediye

Başkan Çalık, öğrencilere madalya ve sertifikaların yanı sıra “Asla Vazgeçme” mottosuyla oluşturulan ve içerisinde; zekâ küpü, satranç, boya kalemleri, takvim, atalık tohumlar ve sokak hayvanları için mamaların bulunduğu kıymetler kutusu da takdim etti. Çalık, “O iki söz 100 yıldır yazılan bir destanın parçası… Asla vazgeçme diye başlıyor bu destan ve asla vazgeçme diye de devam edecek. Hem çocuklarımıza hem de bize güçlü bir bildiri veriyor. Bu pahalar kutusunun içine; hayalleri için gayret etmekten, tabiata ve tabiattaki tüm canlılara sahip çıkmaktan, ileri görüşlü, mücadeleci ve planlı hareket etmekten asla vazgeçmesinler diye çeşitli ikramlar koyduk. Bu kentte ümitsizliğe ve mutsuzluğa asla yer yok. Buradaki ay yüzlü çocuklarımız için çaba etmekten asla vazgeçmemeliyiz” tabirlerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34