İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Karamürsel Terminal Binası tam yol ilerliyor

Büyükşehir, ilçenin trafik akışını rahatlatacak olan Karamürsel terminal binası projesinde ağır bir çalışma yürütüyor

Karamürsel Terminal Binası tam yol ilerliyor
03 Eylül 2023 - 12:12


Kocaeli’nde vatandaşların daha süratli ve konforlu seyahat etmelerine imkan sağlayacak olan Yeni Kentler Ortası Otobüs Terminallerinin üretimine son hız devam ediliyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Karamürsel’de projelendirdiği yeni terminal binasında çalışmalar süratli bir biçimde ilerliyor. Bin 885 metrekare alana inşa edilen yeni terminal binasında işin ilerleme oranı yüzde 25 düzeyine ulaştı.

 

HIZLI BİR İLERLEME KAYDEDİLİYOR

Karamürsel’deki mevcut terminalin muhtaçlığı karşılaşmaması üzerine Dereköy Mahallesi’nde projelendirilen yeni Karamürsel terminal binasında süratli bir ilerleme kaydediliyor. Büyükşehir Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı’nın nezaretinde terminal binasının temel betonunu tamamlayan yüklenici firma şu an yer kat kolon ile donatı kalıp çalışmasına devam ediyor. Donatı kalıp çalışması tamamlanan 5 adet kolonun betonunu döken gruplar, güvenlik binasının kolon ve tabliye betonunu da tamamladı. Yer altı yağmur hasadı su deposunun ise grobetonunun döküldüğü projede ağır imalat çalışmaları devam ediyor.

 

KONFORLU SEYAHAT DENEYİMİ

Günümüz şartlarına ve vatandaşların gereksinimlerine uygun olarak inşa edilen yeni terminal binası, Karamürsel’de hem trafik akışını rahatlatacak hem de vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak. Yer katın bin 807 metrekare, açık terasın da 78 metrekare olarak planlandığı yeni terminal binası, çağdaş ve kullanışlı bir yapı olarak vatandaşlara konforlu bir seyahat tecrübesi yaşatacak.

 

ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLER İÇİN 12 ADET PERON

Büyükşehir takımları, bir terminal binasında olması gereken her şeyi düşündü. Buna nazaran tesiste şehirlerarası otobüsler için 12 adet peron bulunacak.  Ayrıyeten 15 araçlık kırsal terminal araç park noktası,10 adet şehirlerarası yazıhane, 4 adet kırsal yazıhane ve 56 araçlık konuk otopark vatandaşlara hizmet verecek.  Güvenlik, emanet odası, bekleme salonu, restoran, 2 adet büfe, bebek bakım odası, depo, bay ve bayan mescit, çay ocağı ve 2 adet fast food yeri de terminalde vatandaşın gereksinimlerine yanıt verecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34