İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kapsül Teknoloji Platformu TEKNOFEST Ankara’da Konya’yı Temsil Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ulusal teknoloji atağına katkı sunmak ve kenti bir teknoloji üssü haline getirmek gayesiyle kurulan Kapsül Teknoloji Platformu, İstanbul TEKNOFEST’te gösterdiği muvaffakiyetin akabinde Ankara TEKNOFEST’te de 9 teşebbüs grubuyla Konya’yı temsil ediyor.

Kapsül Teknoloji Platformu TEKNOFEST Ankara’da Konya’yı Temsil Ediyor
01 Eylül 2023 - 10:48

 

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ulusal teknoloji atılımına katkı sunmak ve kenti bir teknoloji üssü haline getirmek hedefiyle kurulan Kapsül Teknoloji Platformu, İstanbul TEKNOFEST’te gösterdiği muvaffakiyetin akabinde Ankara TEKNOFEST’te de 9 teşebbüs grubuyla Konya’yı temsil ediyor. Lider Altay, tüm teknoloji ve girişimcilik tutkunlarını Ankara’da Kapsül Teknoloji Platformu standımıza bekliyoruz” dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kapsül Teknoloji Platformu, Ankara TEKNOFEST’te (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali) Konya’yı temsil ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, TEKNOFEST’in hem bilim manasında hem de geleceğin mucitlerinin yetişmesi manasında Türkiye’ye katkı sağlamaya devam ettiğini söz etti.

Bu yıl Etimesgut Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’in 3 Eylül’e kadar devam edeceğini anımsatan Lider Altay, “Kapsül Teknoloji Platformu’muz 111 grupla iştirak sağladığı İstanbul TEKNOFEST’ten sonra artık de farklı tematik alanlarda 9 teşebbüs grubuyla Ankara TEKNOFEST’te yerini aldı. İstanbul TEKNOFEST’e gelemeyen tüm teknoloji ve girişimcilik tutkunlarını Ankara’da Kapsül Teknoloji Platformu standımıza bekliyoruz” dedi.

Teknoloji çalışmalarının merkezi olan Kapsül Teknoloji Platformu, İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST etkinliğinde de büyük bir muvaffakiyet göstermişti. Hyperloop Geliştirme yarışında Selçuk Kapsül Hyperloop ekibi birincilik mükafatı alırken; Pardus 21 Kusur Yakalama ve Teklif müsabakasında Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL 11. Sınıf öğrencisi Asım Beşir Başdemir Türkiye birincisi olmuştu. Tekrar Pardus 21 Yanılgı Yakalama ve Teklif yarışında Kapsül Ekşi Team ikincilik mükafatına layık görülürken; Efficiency Challenge Elektrikli Araç finalinde yarışan Karatay Kapsül Otonom ve Elektrikli A.T. ekibi, İvmelenme Yarışında üçüncülük mükafatı almaya hak kazanmıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34