İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun zam oranı kararı Resmi Gazete’de

Kamu Vazifelileri Hakem Şurası’nın, 2024-2025’teki memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına artırımı da içeren toplu mukaveleye ait kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun zam oranı kararı Resmi Gazete’de
03 Eylül 2023 - 21:24

Kamu Vazifelileri Hakem Heyeti’nin, 2024-2025’teki memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına artırımı da içeren toplu mukaveleye ait kararı ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının tıpkı periyodu kapsayan, hizmet kollarına yönelik mali ve toplumsal haklara ait 7.Dönem Toplu Kontrata dair bildirimi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kamu Vazifelileri Hakem Şurası Kararı’na nazaran, 1-22 Ağustos 2023’teki toplu kontrat görüşmelerinde kamu vazifelilerinin geneline yönelik mali ve toplumsal haklar üzerinde taraflar ortasında toplu kontrat imzalanamaması nedeniyle Kamu Vazifelileri Sendikalar Heyeti Lideri’nin itiraz ettiği uzlaşmazlığa ait konular oy çokluğuyla reddedildi.

Toplu kontrattaki 4,5,6 ve 7’nci hususlar oy çokluğuyla, başka hususların tamamı ise oy birliğiyle kabul edildi.

Kurul kararına nazaran memur maaşları ile memur emeklisinin aylıklarına 2024’ün birinci 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in birinci 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 artırım yapılacak.

Hizmet kollarının mali ve toplumsal haklarına ait toplu kontrat tebliği

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının, Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Toplumsal Haklara Ait 2024 ve 2025 Yıllarını Kapsayan 7. Periyot Toplu Mukaveleye ait bildirimi de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğde, maaş artırımlarının yanında, kamu vazifelilerinin geneli ve hizmet kollarına dair kazanımlar detaylarıyla yer aldı.

Buna nazaran, ilgili hizmet kolu kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşlarının takım ve durumlarında istihdam edilen kamu vazifelilerinin mali ve toplumsal haklarını içeren toplu kontrat de 1 Ocak 2024-31 Aralık 2025 ortasında uygulanacak.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı, kontratın uygulamasına ait ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermede ve uygulamayı yönlendirmede vazifeli ve yetkili olacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34