İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere Yapay Zekâ Eğitimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin yazılım alanında kendilerini geliştirmeleri için yapay zekâ eğitim programı başlattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere Yapay Zekâ Eğitimi
20 Eylül 2023 - 22:00


İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin yazılım alanında kendilerini geliştirmeleri için yapay zekâ eğitim programı başlattı. En az 500 kişi ile 3 hafta, toplam 18 saat yapılacak eğitim ile gençlerin mesleklerine daha güzel bir başlangıç yapmaları hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapay zekâ eğitim programı başlatıyor. Program ile gençlerin yazılım alanında kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor. En az 500 kişi ile 3 hafta, haftada 2 gün, günde 3 saat toplamda 18 saat yapılacak yapay zekâ eğitim programı, gençlerin mesleklerine daha uygun bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak ismine planlandı. Eğitim için 2 Ekim ile 13 Ekim tarihleri ortasında talepler toplanacak. 21 Ekim’de başlayacak yapay zekâ eğitim programı, 12 Kasım’a kadar devam edecek. Başvurular bizizmir.com sitesinden alınacak.

Sertifika verilecek

Eğitime katılan gençler, iş hayatında başarılı olmak için gereken teknoloji ve inovasyon marifetlerini kazanacak. Program işleyişi, çevrim içi olarak herkesin kolay kolay katılabileceği biçimde tasarlanacak. İştirakçilere, eğitim bitiminde Google işbirliğini belirten sertifika verilecek.

Hangi dersler olacak?

Haftada iki gün (cumartesi-pazar) 3 saat yapılacak eğitimlerde; “Yapay Zekaya Giriş-Yapay Zeka Nedir?-Makine Öğrenmesi (ML) vs Derin Öğrenme (DL)-Gelecekte Yapay Zeka”, “Veri Bilimi için Temel Python Programlama-Değişken Tanımlama ve Açıklanabilir Kod Yazma-Python’da Temel Bilgi Tipleri-Koşullu Tabirler & Döngüler-Fonksiyonlar-Kullanışlı Python Metotları”, “Veri Bilimi için Temel Python Kütüphaneleri & Bilgi Ön Sürece – NumPy – Pandas”, “Veri Bilimi için Temel Python Kütüphaneleri & Keşifsel Data Tahlili (EDA) – Pandas (Devamı) – Matplotlib & Seaborn 2”, “Makine Öğrenmesi 101-Regresyon vs Sınıflandırma vs Kümeleme Sorunları – Regresyon Temelleri – Feature Engineering (Özellik Mühendisliği)-Model Kıymetlendirme Ölçütleri”, “Makine Öğrenmesi 101 & Google Cloud Platform-Makine Öğrenmesi 101 (Devamı)-Google Cloud Platformda Yapay Zeka Uygulamaları” dersleri yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34