İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İstanbul Tabip Odası’ndan ‘İstanbul Depremi’ne Hazırlık

İstanbul Tabip Odası (İTO) bünyesinde, İstanbul sarsıntısının toplum ve insan sıhhatine yönelik olumsuzluklarını taban seviyeye indirmek, sarsıntı öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenleri belirlemek, tahlil üretmek ve uygulanmasını sağlamak gayesiyle çalışma başlattı. 

İstanbul Tabip Odası’ndan ‘İstanbul Depremi’ne Hazırlık
02 Eylül 2023 - 0:36

İstanbul Tabip Odası (İTO) bünyesinde, İstanbul zelzelesinin toplum ve insan sıhhatine yönelik olumsuzluklarını minimum seviyeye indirmek, zelzele öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenleri belirlemek, tahlil üretmek ve uygulanmasını sağlamak maksadıyla çalışma başlattı.

İstanbul Tabip Odası bu kapsamda “İstanbul Sarsıntısına Yönelik Sıhhat Hizmetinin Yapılanması Çalışma Grubu” oluştururken, çalışma kümesi birinci toplantısını İstanbul Tabip Odası’nda ağır bir iştirakle gerçekleştirdi.

Odanın web sayfasından bahisle ilgili şu açıklama yapıldı, “Doğal afetler, olağandışı durumlarda sıhhat hizmeti, İstanbul sarsıntısına hazırlık süreci, yapılması gerekenlere dair görüşler ve tekliflerin ayrıntılı bir halde konuşulduğu toplantıda alınan kararla oluşturulan web sitesi 24 Ağustos 2023 Perşembe günü yayına başladı. sarsıntı.istabip.org.tr adresinden ulaşılan web sitesinde İstanbul Sarsıntısına Yönelik Sıhhat Hizmetinin Yapılanması Çalışma Grubu’nun gayesi, yürütme konseyi, bilimsel konsey, iştirakçi kümelerin bilgileri, afet idaresi ve olağan dışı durumlara yönelik yayınlarla raporların yanı sıra yönetmelikler yer alıyor. Çalışma kümesinin tespitlerinin, tekliflerinin, değerlendirmelerinin paylaşıldığı web sitesi, çalışma kümesinin birinci toplantısının yönergesine, meslek örgütlerinin ve sendikaların 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarıyla ve beklenen İstanbul sarsıntısıyla ilgili raporlarına ve zelzele öncesi-sonrasına dair bilimsel sunumların görüntülerine da ulaşma imkânı sunuyor. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34