İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İngiltere’de enflasyon beklentilerin altında

İngiltere’de Ağustos ayında yıllık enflasyon yükseliş beklentilerine rağmen geriledi. Ülkede enflasyon yüzde 6,7 olarak kaydedildi.

İngiltere’de enflasyon beklentilerin altında
20 Eylül 2023 - 8:48

Enerji maliyetlerinde son devirde yaşanan yükseliş enflasyon beklentilerinin de üst taraflı olmasına neden olurken İngiltere’den gelen son datalar farklı bir duruma işaret etti.

Ülkede Ağustos ayında yıllık enflasyon yüzde 6,7 olarak kaydedildi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin beklentisi yıllık enflasyonun yüzde 7 olması istikametindeydi. Temmuz ayında ülkede enflasyon yüzde 6,8 olarak kaydedilmişti.

Aylık tarafta da gerçekleşme beklentinin epeyce altında kaldı. Ağustos ayında ülkede tüketici fiyatları bir evvelki aya nazaran yüzde 0,3 arttı. Bu bilgiye ait beklenti yüzde 0,7 olarak belirlenmişti. Temmuz ayında ülkede ise eksi yüzde 0,4’lük enflasyon gerçekleşmişti.

Manşet enflasyonda yaşanan sürpriz çekirdek gösterge tarafında da görüldü. İngiltere’de yıllık çekirdek enflasyon yüzde 6,2 oldu. Bloomberg anketinde çekirdek enflasyonun yüzde 6,8 olması bekleniyordu. Temmuz ayında ise yıllık enflasyon yüzde 6,9 olmuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34