İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

IFA 2023: Samsung SmartThings, hayattaki önceliklerle bağlantıyı sağlıyor

Samsung, tüketicilerin meskendeki teknolojileri kullanmaya yönelik en şimdiki taleplerini ortaya koyan yeni araştırmasını açıkladı.

IFA 2023: Samsung SmartThings, hayattaki önceliklerle bağlantıyı sağlıyor
31 Ağustos 2023 - 23:48


Samsung, tüketicilerin meskendeki teknolojileri kullanmaya yönelik en yeni taleplerini ortaya koyan yeni araştırmasını açıkladı.

Samsung Electronics, bugün ilişkili konut aygıtlarına yönelik en yeni teknolojilerini sergiledi. Samsung, IFA 2023 Fuarı’nda, SmartThings vizyonunun, güç tasarrufu sağlamaktan güvenliği artırmaya ve cümbüş içeriklerine erişimden günlük ömrü daha verimli hale getirmeye kadar, tüketicilerin ehemmiyet verdiği mevzulara öncelik vermek olduğunu vurguladı. Daima büyümeye devam eden SmartThings ekosistemi, 285 milyon kullanıcının, konutlarını gereksinimlerine nazaran uyarlayıp kişiselleştirmesine, tek bir uygulama aracılığıyla birden fazla aygıtı ve mesken aleti ortasında kesintisiz irtibat kurmasına ve bunları denetim etmesine imkan tanıyor.

Samsung, IFA 2023 aktifliğine, meskende kullanılan teknolojilere yönelik artan gereksinimleri anlamak ismine Avrupa çapında yürüttüğü yeni tüketici araştırmasını paylaşarak başladı.

IFA 2023’de tanıttıkları SmartThings vizyonuyla konutları daha akıllı, daha inançlı ve daha verimli hale getirmeye odaklandıklarını söyleyen Samsung Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Mert Gürsoy, “Kullanıcıların gereksinimlerini merkeze alarak güç tasarrufundan güvenliğe kadar farklı alanlarda tahliller sunuyoruz. SmartThings ekosistemi, konutları daha akıllı ve ilişkili hale getirerek kullanıcıların hayat kalitesini artırmayı amaçlıyor. Teknolojiyi en verimli halde kullanarak bu ekosistemimizi daima olarak geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Samsung olarak kullanıcılarımızın en çok ehemmiyet verdikleri şahıslarla, yerlerle ve en hoş anlarla ortasındaki bağı sağlama konusunda kararlıyız” diyen Samsung Avrupa Pazarlama Müdürü Benjamin Braun ise, açıklamalarına şöyle devam etti: “SmartThings ekosisteminin, insanların önemsediği temasları daha da fazla kurmasına imkan tanıyacak biçimde büyümesini ve gelişmesini sağlamak için teknolojideki en son yeniliklerin sunduğu imkanlardan yararlanmaya devam edeceğiz.”

 

Evinizdeki tecrübeleri iyileştirin

SmartThings uygulaması, kullanıcıların her yerden meskenlerini denetim etmesini sağlayarak kesintisiz cümbüşün keyfini çıkarmasına yardımcı oluyor ve onları inançta tutuyor. Avrupa genelinde mesken hayatının değeri gün geçtikçe artıyor; ofisten, dinlenme ve cümbüş yerine kadar konut birden fazla vazifeye hizmet ediyor. Bu nedenle konutlar, bizim için her zamankinden daha değerli yerler olmaya devam ediyor. Her 10 tüketiciden 7’si (%71) teknolojinin, günlük ömür aktiviteleri üzerinde olumlu bir tesiri olduğu konusunda hemfikir. Bu aktiviteler ortasında, arkadaşlarla ve aileyle etkileşim kurmak, konut işlerini yapmak ve hobilerden keyif almak da yer alıyor.

Üst üste 17 yıldır dünyanın bir numaralı TV markası ve 8 yıldır da Türkiye pazarının başkanı olan Samsung’un, tüm tüketici muhtaçlıklarını gözeten yaklaşımının yanı sıra cümbüşe olan bağlılığı da rakip tanımıyor. Üstün ekran serisini 98″ Neo QLED 8K ve 4K Q80C’nin piyasaya sürülmesiyle tamamlayan Samsung, Micro LED ekran serisinin tamamını ise yıl sonuna kadar Avrupa’ya sunmayı planlıyor. Bu TV’ler, oyun oynarken ya da sinema izlerken izleyiciyi aksiyonun içine çeken inanılmaz kontrast oranları ve hayrete düşüren ayrıntılar sunuyor.

IFA 2023’te ayrıyeten İkinci Kuşak Freestyle (The Freestyle 2nd Gen) modelinin küresel lansmanı da yapıldı. Bu çok istikametli ve taşınabilir projektör, kullanıcının seçtiği her yerde, hatta tavanda bile, büyük ekran tecrübesi sunuyor. Aygıttaki Smart Edge Blending özelliği, yatay ve dikey ekran tecrübeleri sunuyor. Bu özellik sayesinde iki adet İkinci Kuşak Freestyle projektörü eşleştirilerek 160 inç panoramik ve 120 inç dikey görüntüleme imkanı elde edilebiliyor. Bunlara ek olarak, Samsung Gaming Hub’a sağlanan tam erişim sayesinde, İkinci Jenerasyon Freestyle kullanıcıları Samsung’un yayın ortakları dahilindeki en yeterli oyunlarının keyfini çıkarabiliyor. mXbox ve Bethesda Softworks paydaşlığıyla, yıldızlar ortasında geçen heyecanlı, yeni jenerasyon rol yapma oyunu Starfield da artık bu oyunlar içinde sunuluyor. Starfield, Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiyle, Samsung Gaming Hub üzerinden konsola muhtaçlık duymadan oynanabiliyor. 

Yemek tutkunları, artık, tanım arama, kaydetme ve paylaşma, yemek planlama, hazırlama ve market alışverişi için “hepsini bir ortada sunan” yeni uygulama Samsung Food ile yemek hazırlama ve yeme keyfine kendilerini büsbütün adayabilecek. IFA 2023’te duyurulan Samsung Food, 104 ülkede ve sekiz lisanda kullanılabiliyor ve tüm dünyanın yemek bilgisini kullanıcıların parmaklarının ucuna getiriyor; kullanıcıları kendileri için hakikat ve sağlıklı yemekleri seçme ve hazırlama hususlarında güçlendiriyor. Kullanıcıların mutfaklarıyla irtibat kuran Samsung Food, uyumlu Samsung fırınlarına yanlışsız vakit ve sıcaklık komutlarını anında gönderebiliyor. Uygulamada sunulan 160.000’den fazla tarifle, her vakit pişirecek yeni bir şeyler bulmak mümkün olacak.

Food AI ile desteklenen Samsung Food, yıl sonuna kadar kullanıcıların diyet ihtiyaçlarına cevap veren şahsileştirilmiş tarifler sunacak. Örneğin, uygulama, tanımları yalnızca birkaç dokunuşla vegan bir versiyona dönüştürebilecek. Bu yılın sonlarına yanlışsız yapılacak diğer bir geliştirmeyle, Samsung Health ile irtibat kuracak olan Samsung Food, bu sayede özel yemek planlarını tercihlere ve diyet ihtiyaçlarına uyacak biçimde dönüştürebilecek ve kullanıcıların sıhhat gayelerine ulaşmasını destekleyecek. Vision AI teknolojisini kullanan Samsung Food, 2024 yılında çekilen fotoğrafları kullanarak besin kıymetlerini denetim edecek, materyalleri tanımlayacak ve bunların kullanılabileceği en güzel tanımları önerecek.

 

Gezegenimiz için küçük adımlar atın

Samsung, insanların tasarruf etmesine ve daha güzel bir gezegen için adım atmasına yardımcı olacak eser ve hizmetler geliştirmeye kendini adadı. Bu hususlar, tüketicilerin de gündeminde yer alıyor. Araştırmaya katılanların dörtte üçünden fazlası (%77), yalnızca maddi tasarruf için değil, tıpkı vakitte etrafa de yarar sağlamak için, güç tasarrufu sağlayan teknolojik eserleri araştırdıklarını belirtiyor. İştirakçilerin üçte ikisi (%67), bir sonraki aygıtlarının güç tüketim pahalarını takip edip tüketimi azaltmaya imkan veren bir uygulamayla temaslı çalışmasının kıymetli olduğunu düşünüyor.

Avrupa genelinde artan güç fiyatlarıyla birlikte, ankete katılanların %72’si konutlarındaki aygıtları çalıştırmanın maliyeti konusunda kaygı duyuyor. SmartThings Energy, bu kaygıları gidermeye yardımcı olmak için, kullanıcıların, kendi aygıtlarının kullandığı enerjiyi gereksinimlerine nazaran optimize etmesine ve güç kullanımını azaltmasına yardımcı oluyor. Örneğin, SmartThings Energy’deki Yapay Zeka Güç Modu, Ecobubble özelliğini devreye alarak çamaşır makinenizin güç kullanımını izlemenizi ve sıcak yerine soğuk suyla yıkama yaparak %70’e kadar enerji tasarrufu yapmanızı sağlıyor.

Samsung ayrıyeten mikrofiberlerin tabiata salınması sıkıntısına tahlil bulmak için global okyanus muhafaza kuruluşu Ocean Wise ve giysi üreticisi Patagonia ile iş birliği yaptı. Less Microfiber™ Filtre, çamaşır yıkama programlarından kaynaklanan mikroplastik emisyonlarını %98’e kadar azaltan harici bir çamaşır makinesi filtresi olarak öne çıkıyor. IFA’da konuşma yapan Ocean Wise Mikroplastik Tahlilleri Müdürü Charlie Cox, hususla ilgili şunları söyledi: “Samsung ve Patagonia ile sürdürdüğümüz iş birliğimiz sayesinde, Ocean Wise olarak, okyanuslara mikrofiber salınmasını durdurmada kendi hissesine düşeni yapması konusunda kesime yol göstermiş olmaktan gurur duyuyoruz. Less Microfiber™ Filtre üzere inovasyonlar sayesinde, bireylerin konut kaynaklı mikrofiber ayak izini azaltmasını sağlayabiliriz. Bu, okyanuslarımızın bize minnettar olacağı, kolay ve günlük yaşama dayalı bir tahlil.”

Isı pompaları üzere ısıtma teknolojileri, süratle büyüyen bir pazar olarak öne çıkıyor ve Samsung büyümekte olan bu pazarın ön saflarında yer alıyor. Yenilikçi ve akıllı hava kaynaklı ısı pompaları, 2022’den bu yana %97’lik, gibisi görülmemiş bir satış büyümesi kaydetti. Bu aygıtlar, hava durumu ne olursa olsun konutunuzu tüm yıl boyunca konforlu hale getirmek için mesken içi sıcak su tanklarıyla yahut Samsung’un ClimateHub tahliliyle çalışıyor. Ayrıyeten SmartThings ekosistemine de bağlanabilen aygıtlar, böylelikle güç kullanımını takip edebiliyor ve kullanıcının talep ettiği ortam tercihlerine nazaran uyarlanabiliyor. Yüksek sıcaklıklı monoblok ısı pompası tahlilleri yelpazesinin en yeni üyesi EHS Mono R290, Eylül ayında piyasaya sürülüyor. 

Çevresel etkimizi azaltmak için küçük adımlar atarken insanların günlük hayatlarını en düzgün halde geçirmesine yardımcı olan teknolojiler tasarlamayı hedefleyen Samsung’un seyahati daima gelişim halinde. Galaxy Z Flip5 ve Fold5 ile Galaxy Tab S9 serisi, okyanuslara bırakılmış balık ağları, su varilleri ve PET şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş alüminyum, cam ve plastikler de dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş çeşitli gereçler içeriyor. Galaxy Watch6 serisi de tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik gereçler içeren formüllerle üretiliyor. Yenilikçi tüm Galaxy aygıtları, geri dönüştürülmüş kağıt malzemeler kullanılarak üretilen ambalajlarda satılıyor. 

 

Evinizi inançta tutun

Samsung, akıllı teknolojilerin kuşaklar uzunluğu sunabileceği inanç hissinin pahasını biliyor. Güvenlik, yapılan araştırmada da ortaya çıkan bir tema oldu. Kendileri konutta yokken konutu izlemek (%54), meskende yalnızken kendilerini daha inançta hissetmek (%39) ve mesken dışındayken ailelerini inançta tutmak (%39) üzere mevzular, akıllı teknolojilerin sunduğu temel güvenlik yararları olarak görülüyor.

SmartThings ekosistemi çatısı altında, insanların meskenlerini ve sevdiklerini inançta tutmasına yardımcı olmayı taahhüt eden birtakım iş ortakları yer alıyor. Bunların ortasında konut güvenliğinde başkan bir marka olan Yale de yer alıyor. Yale Linus® Smart Lock ve şirketin yeni Smart Opener for Gate & Garage tahlili, tüm aile üyelerinin içinin rahat olmasını sağlamak için kapıların ve girişlerin uygulama aracılığıyla uzaktan kilitlenebilmesini sağlıyor.

 

Akıllı teknolojilerle geleceğe adım atın

Teknolojinin imkanlarına odaklanan bir geleceğe yatırım yapan Samsung’un fark yaratmak istediği alanlardan biri de akıllı mesken teknolojilerini daha kullanıma hazır hale getirmek. Yapılan araştırmada, Avrupalıların dörtte biri, bir sonraki meskenlerinin akıllı teknolojilerle donatılmış olmasını cazip ve değerli bir faktör olarak görürken iştirakçilerin dörtte üçünden fazlası ise büsbütün fonksiyonel akıllı konutlarda yaşamak istediğini belirtiyor (%77).

Söz konusu talepleri ele alan Samsung, belirtilen imkanları gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya devam ediyor ve bu vizyonu ileriye taşımak konusunda iş birliğinin gücüne inanıyor. ABB Smart Buildings ve dünyanın önde gelen fotovoltaik ve depolama sistemi teknolojileri sağlayıcılarından SMA ile iş birliği yapan Samsung, akıllı teknolojilerin sunduğu imkanları, meskenlere satın alınmadan evvel yerleştirerek insanların konutlarıyla daha yakından bağ kurmasını hedefliyor. ABB ve SMA eserlerinin SmartThings Energy ile entegre edilmesi sayesinde, konutlar daha inançlı, daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale gelebiliyor. Örneğin, aygıtlar en uygun vakitte çalıştırılabiliyor, güç fiyatlarına ve kullanım biçimlerine nazaran tüketimi ayarlamak için güç kullanımı takip edilebiliyor ve güneş gücü üretimine nazaran güç kullanımları optimize edilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34