İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

HOY-TUR Yeni Dansçılarını Arıyor

Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu HOY-TUR, yeni dönem kurs ve dansçı alımı için kayıtlara başladı

HOY-TUR Yeni Dansçılarını Arıyor
21 Eylül 2023 - 21:24


Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu HOY-TUR, yeni dönem kurs ve dansçı alımı için kayıtlara başladı. Bu yıl 53. yılını kutlayan ve kurulduğu günden bu yana sayısız Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarına imza atan HOY-TUR, 2023-2024 sezonunda da İlköğretim 4 ve 5. sınıflar da ‘yıldızlar’, 17 – 27 yaş ortası ‘gençler’ ve 28 – 55 yaş ortası ‘yetişkinler’ kategorisinde dersler verecek.

Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı’nın yanında bulunan merkezinde çalışmalarını sürdüren HOY-TUR’a kayıt olmak isteyen dans severler, kayıtlara ait detaylı bilgiyi (0312) 232 17 27 ve 0 532 413 08 85 nolu telefonlardan alabilirler.

1970’DEN BERİ TÜRKİYE’Yİ TANITIYOR
1970 yılından bu yana halk danslarının ve kültürünün öğretilmesinde faal rol oynayan HOY-TUR, milletlerarası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, Brezilya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan üzere ülkelerde sayısız şov yaparak, Türkiye’nin tanıtılmasına da büyük katkı sağladı.

Halk dansları topluluğunun imza attığı sayısız şampiyonluklarla gurur duyduklarını vurgulayan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Kültürel halk danslarının yaşaması için yaptığımız çalışmaları yenilerini de ekleyerek sürdüreceğiz. Halk danslarını öğrenmek ve icra etmek isteyen vatandaşlarımızı HOY-TUR’a davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34