Hemşireler ve Tüm Sıhhat Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN), İstanbul’daki kamu hastanelerinde yaşanan yemek skandalını açıklamasının akabinde bir çok hastaneden, “Bu kadar da olmaz dedirten” yemek fotoğrafları gelmeye başladı.
HEP-SEN Gündeme Taşıdı
HEP-SEN geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısı ile kamu hastanelerindeki yemek skandalına dikkat çekti. Tuzsuz, soğuk bir halde sıhhat personelllerine sunulan yemeklerin durumunu ortaya koyan HEP-SEN, öte yandan birtakım devlet hastanelerinde yemeklerin kanserojen köpük tabaklarla taşındığının gündeme taşıdı. HEP-SEN yetkilileri, İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve Sıhhat Bakanlığı’nı acil tedbir almaya davet ederken, güç geçinen sıhhat çalışanlarının yemeklerde yaşanan meseleler nedeniyle dışarıdan yemek söylemek zorunda kaldığını tabir etti.
![](https://www.bsha.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-26-at-17.29.48.jpeg)
Skandal Yemek Fotoğrafları !
Durum vahim ! Murat Dilmener Yerleşkesinde ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yemekler soğuk ve tuzsuz, kanserojen köpük tabaklarla servis ediliyor. Lezzetsiz yemekler nedeniyle işçi dışarıdan yemek söylüyor. Bu vehametin HEP-SEN tarafından gündeme gelmesinin akabinde, Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA), kamu hastanelerinden skandalı bir kere daha ortaya koyan yemek fotoğrafları gelmeye başladı. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)
HEP-SEN Gündeme Getirmişti !