İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Hedge fonların petrol öngörüsü

Hedge fonlarına nazaran petrol fiyatlarında taraf üst istikametli olacak.

Hedge fonların petrol öngörüsü
25 Eylül 2023 - 5:24

Commodity Futures Trading Commission datalarına nazaran fon yöneticileri ABD ham petrol fiyatının artacağı tarafında durumlarını Şubat 2022’den beri en yüksek düzeye yükseltti.

Son üç ayda petrol fiyatlarının artması hedge fonlarının tercih değiştirmesine yol açtı. Fonlar yılın birinci altı ayında petrol fiyatlarına ait yaklaşık son 10 yılın en karamsar durumunu almıştı.

ABD ve Çin’de güzelleşme emaresi gösteren ekonomik görünüm ve Suudi Arabistan ile Rusya’nın arz kesintileri fiyatları desteklerken 100 dolar Brent öngörüsü yapan kurumların sayısı da artıyor.

Son olarak Goldman Sachs 12 aylık varsayım ufku içinde Brent’in 100 doları aşacağını öngörmüştü. Petrol fiyatları yeni haftaya da yükselişle başlıyor. WTI kasım kontratı yüzde 0,1 yükselişle 90,15 dolardan süreç görürken Brent kasım kontratı yüzde 0,2 arttı ve 93,46 dolardan alıcı buldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34