İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

HAK-İŞ’ten kıdem tazminatı açıklaması

HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan, “Kıdem tazminatı konusunda var olan haklarımızı garanti altına alalım lakin var olan problemleri da çözelim. Bunun için ne gerekiyorsa; fonsa fon, bunun üzerinde tartışalım ve her işçi, personel kurallar ne olursa olsun…

HAK-İŞ’ten kıdem tazminatı açıklaması
24 Eylül 2023 - 0:00

Arslan, bir otelde düzenlenen Hizmet-İş Sendikası Bayan Komitesi Liderler Heyeti Toplantısı’nda konuştu.

Kıdem tazminatıyla ilgili son günlerde yeni tartışmaların ortaya çıktığını anımsatan Arslan, hükümetin açıkladığı Orta Vadeli Programda (OVP) kıdem tazminatıyla ilgili rastgele bir düzenlemenin olmadığını lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a sorulan soru üzerine kıdem tazminatıyla ilgili yeni düzenlemelerini yapılabileceğine dair bir açıklama olduğunu hatırlatan Arslan, “Türkiye’de kıdem tazminatı konusu önemli bir sıkıntıdır. Personeller istifa ederse kıdem tazminatı alamıyor. Daha güzel bir iş buldunuz yahut ailevi nedenlerle ayrılacaksınız işten, istifa ediyorsunuz, 10 yıllık emeğiniz gidiyor.” açıklamasını yaptı.

İşle ilgili bir kusuru bulunan çalışanın işten çıkarılması durumunda kıdem tazminatı almadığını bildiren Arslan, bir yılını tamamlamayan personellerin de tazminattan mahrum olduğunu söz etti.

Özel kesimdeki işçilerin büyük bir kısmının hak ettikleri halde kıdem tazminatı alamadıklarını belirten Arslan, “Kıdem tazminatı konusunda var olan haklarımızı teminat altına alalım ancak var olan meseleleri da çözelim. Bunun için ne gerekiyorsa fonsa fon, bunun üzerinde tartışalım ve her işçi, emekçi kurallar ne olursa olsun kıdem tazminatını alsın.” sözlerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34