İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Goldman, Brent petrol tahminini yükseltti

Petrol fiyatları güçlü seyrini korurken, Goldman Sachs da 12 aylık Brent petrol iddiasını 93 dolardan 100 dolara çıkardı.

Goldman, Brent petrol tahminini yükseltti
20 Eylül 2023 - 9:00

Goldman Sachs Group Inc. talep artışı ve OPEC+ arz kısıtlamalarının piyasayı sıkılaştırmasıyla Brent petrol kestirimini yükseltti.

Banka, Brent için 12 aylık iddiasını 93 dolardan 100 dolara çıkardı.

Goldman Sachs petrol tahlilinde son devirdeki rallinin değerli kısmının da geride kaldığını söyledi.

Petrol son aylarda güçlü bir yükseliş gösterdi ve OPEC+’nın en önemli üyeleri Suudi Arabistan ve Rusya’nın değerli arz kısıntıları sayesinde 10 ayın en yüksek düzeyine ulaştı.

En büyük iki iktisat olan ABD ve Çin’deki parlak görünümler de ilerlemeyi destekledi ve stoklar süratli bir biçimde azaldı. Goldman Sachs, şu anda birden fazla büyük iktisadın yumuşak bir iniş yolunda ilerlediğini söyledi.

Analistler Daan Struyven, Callum Bruce ve Yulia Zhestkova Grigsby, 20 Eylül tarihli raporda, “OPEC’in Asya merkezli güçlü global talep büyümesinden yararlanarak 2024 yılında Brent’i 80 ile 105 dolar aralığında tutabileceğine inanıyoruz. OPEC’in fiyatları çok düzeylere itmesi pek mümkün değil, bu da uzun vadeli kalan talebini yok eder” tahlilini yaptı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34