İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gol krallığından barista krallığına

Son devirde pazar ayı artan kahve dalı için barista yetiştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’ndan eğitim alanlar ortasına Türk futbolunun efsanelerinden Feyyaz Uçar da katıldı.

Gol krallığından barista krallığına
03 Eylül 2023 - 3:24


Son periyotta pazar ayı artan kahve bölümü için barista yetiştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’ndan eğitim alanlar ortasına Türk futbolunun efsanelerinden Feyyaz Uçar da katıldı. Meslek Fabrikası’ndan aldığı eğitimden son derece mutlu olduğunu tabir eden Uçar, “Ben bu kadar detaylara dikkat edilen bir çalışma görmedim. Her gün her dakika hocalarımız bizlere yeni bir şeyler öğretmeye çalıştılar” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın barista kursuna yalnızca meslek sahibi olmak isteyen gençler değil, kendi işyerini açmayı hedefleyen teşebbüsçü adayları da ilgi gösteriyor. Dalın en uygun baristalarını yetiştiren Meslek Fabrikası’nın kursundan o denli bir isim mezun oldu ki görenleri “Gol krallığından barista krallığına geçti” dedirtti. 59 yaşındaki “Kibar Feyzo” lakaplı Türk futbolunun efsanelerinden Feyyaz Uçar, Seferihisar’da aldığı barista kursundan mezun oldu, artık ise dört gözle kahve dükkânını açmayı bekliyor.

 

Bu kadar detaylara dikkat edilen bir çalışma görmedim
10 yıldır Urla’da yaşadığını artık İzmirli olduğunu lisana getiren efsane futbolcu Feyyaz Uçar, “Yakın bir vakitte Urla’da eşim bir işletme açacak. Ona yardımcı olmak ismine eşimin teklifiyle bu işe merak sardım.  ‘Mutlaka kahve servisimiz olacak, sen de bana yardım edersin’ dedi. Burayı tercih etmemin sebebi, kapsamlı ve hoş bir çalışma örneği veriliyor. Hocalarımız her bahiste bize çok yardımcı oldu. Ben bu kadar detaylara dikkat edilen bir çalışma görmedim. Her gün her dakika hocalarımız bize yeni bir şeyler öğretmeye çalıştılar” dedi.

 

Rakiplerime baht veriyorum
Daha evvel kahve içse de çok ilgisinin olmadığını belirten Uçar, “Öğrendikçe daha keyifli hale geliyor. Bundan sonra da kahve yapacağız. Kahve krallığı üzere bir argümanım yok. Rakiplerime talih veriyorum. Yerimizin açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer ve buradaki tüm arkadaşlarımız da gelir, onur verirse bizler de keyifli oluruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34