İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi son sürat devam

Gebze’de üretimi süren Manisiz Hayat Merkezi, özel bireylerin tüm gereksinimlerine yanıt verebilecek niteliğe ve donanıma sahip olacak

Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi son sürat devam
02 Eylül 2023 - 23:12


Engelli vatandaşların kendilerine güvenen bireyler olarak hayatlarını sürdürmeleri maksadıyla eğitim, sıhhat ve spor alanında kıymetli yatırımları hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamdaki çalışmalarına süratle devam ediyor. Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezi’nde olduğu üzere Kocaeli genelinde engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak değerli projelere imza atan Büyükşehir, Gebze Millet Bahçesi’nde projelendirdiği Gebze Manisiz Ömür Merkezi’nde ağır bir çalışma yürütüyor.

 

B BLOKTA BETONARME İMALATI TAMAM

Özel ihtiyaçlı bireylerin hayatını kolaylaştıracak ve onları toplumsal ömrün içinde tutacak proje, Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı’nın yönetiminde son hız ilerliyor. 6 bin 800 metrekare inşaat alanında devam eden çalışmalarda B blok betonarme ile trafo bloğu betonarme imalatları tamamlandı. A blok taban kat betonarme imalatlarına devam eden yüklenici firma başka bir taraftan bodrum perdeleri ile su ve ısı izolasyonunu yapıyor. Takımlar önümüzdeki günlerde duvar imalatlarına başlayacak.

 

TÜM ENGELLİ BİREYLER YARARLANACAK

Bodrum ve yer kat üzerine 2 kat olarak inşa edilecek olan Gebze Manisiz Ömür Merkezi’nde zihinsel engelli, down, otizm teşhisli, bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli, süreğen mahzur kümelerindeki tüm engelli bireyler yararlanabilecek.

 

YETENEKLERİ ÖN PLANA ÇIKACAK

Başta engelliler olmak üzere dezavantajlı tüm kümelere büyük kolaylıklar sağlayacak olan Gebze Manisiz Hayat Merkezi, özel bireylerin yeteneklerinin de ön plana çıkartılmasına imkan sağlayacak. Bu bağlamda merkezde hidroterapi havuzları, gündüz bakım üniteleri, özel eğitim sınıfları, maharet geliştirme ve meslek edinme atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kültürel ve sanatsal gelişim akademileri, kütüphaneler ile dinlenme ve toplumsal alanlar bulunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34