İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Fed’den bölgesel bankalara özel uyarı

Fed, 100 – 250 milyar dolar aralığında varlığı olan bölgesel bankalara özel ihtarlarda bulundu.

Fed’den bölgesel bankalara özel uyarı
31 Ağustos 2023 - 5:36

ABD’li düzenleyiciler, bu yılın başında yaşanan üç banka iflasının akabinde kontrolü sıkılaştırma gayretlerinin bir kesimi olarak, bölgesel borç verenlerden sessizce likidite planlamalarını desteklemelerini talep ediyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara nazaran Fed, Citizens Financial Group Inc., Fifth Third Bancorp ve M&T Bank Corp. dahil olmak üzere varlıkları 100 ila 250 milyar dolar ortasında olan kredi veren kuruluşlara bir dizi özel ihtarda bulundu. Fed’in bölgesel bankalara yaptığı özel ihtarlar, kredi verenlerin sermaye ve likiditelerinden teknoloji ve uyumluluklarına kadar her bahse değiniyor.

Dikkat gerektiren konular ve acil dikkat gerektiren konular ya da MRA’lar ve MRIA’lar olarak bilinen bu cins ihtarlar, müfettişlerin bu yıl First Republic Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşüyle aslında gergin olan bir sistemde diğer gerilim belirtileri aramasıyla birlikte gündeme geldi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34