İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Fed, gözetimin olmadığı sabitkoinlerden endişeli

Fed Kontrolden Sorumlu Lider Yardımcısı Michael Barr, federal olarak düzenlenmeyen sabitkoinlerin yaygın bir ödeme aracı olması halinde, finansal istikrar, para siyaseti ve ABD’deki ödeme sistemi için kıymetli riskler oluşturabileceğini açıkladı.

Fed, gözetimin olmadığı sabitkoinlerden endişeli
09 Eylül 2023 - 2:36

Fed Kontrolden Sorumlu Lider Yardımcısı Michael Barr, Philadelphia Fed’in düzenlediği bir fintech konferansında kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Barr, güçlü federal bir nezaret olmadan sabitkoinler konusunda “derinden telaş duyduğunu” söyledi.

Fed yetkilileri daha evvel ABD doları üzere varlıklara endeksli kripto paralar olan sabitkoinler hakkındaki rahatsızlıklarını lisana getirmişti.

Düzenleyicilerin, denetlediği bankalara kripto faaliyetleri hakkında rehberlik sağladığını belirten Barr, fakat kurumun direkt kontrol ve düzenleme yetkisine sahip olmadığı durumlarda büyük risklerin bulunduğunu söyledi.

Barr, federal olarak düzenlenmeyen sabitkoinlerin yaygın bir ödeme aracı olması halinde, finansal istikrar, para siyaseti ve ABD ödeme sistemi için değerli riskler oluşturabileceğini açıkladı.

Fed, bankaların dijital varlıklara iştirakinin yanı sıra, fintech şirketleriyle olan iştiraklerini takip etmesine yardımcı olmak gayesiyle yeni faaliyetler kontrol programı olarak isimlendirilen bir program başlattı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34