İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Erdoğan: (Rusya ile) MB Başkanları görüşmesi yerli para adımı için önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Lideri Putin ile Soçi’de görüşmelerde bulunuyor. Rus önder Türkiye ile gaz merkezi görüşmelerine dair “Umarım ki yakında sonuçlanır” sözünü kullandı. Erdoğan ise açıklamasında “Merkez Bankası liderlerimizin…

Erdoğan: (Rusya ile) MB Başkanları görüşmesi yerli para adımı için önemli
04 Eylül 2023 - 21:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Lideri Putin ile Soçi’deki görüşmesi başladı.

Putin görüşme öncesi yaptığı açıklamada Türkiye’den Rusya’ya tarım sevkiyatlarının artırılabileceğini söyledi. Putin gaz merkezi görüşmelerine dair “Umarım ki yakında sonuçlanır” tabirini kullandı.

Putin ayrıyeten Erdoğan ile Ukrayna krizini görüşeceklerini belirterek “Tahıl muahedesini gündeme getireceksiniz, biz bu görüşmelere açığız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise açıklamasında “Tahıl koridoruna dair yapacakları görüşmeden sonra Putin’le dünyaya verilecek ileti, bilhassa az gelişmiş Afrika ülkelerine yönelik bir adım, çok değerli olacak” dedi.

Erdoğan ayrıyeten “Merkez Bankası liderlerimizin görüşecek olmalarının, ikili münasebetlerde yerli para ünitesine adım atma noktasında değerli olduğuna inanıyorum” tabirini kullandı.

Erdoğan ile Putin görüşmesinin en kıymetli gündem hususu, 17 Temmuz’da Rusya’nın çekildiği Karadeniz Tahıl Koridoru Mutabakatı olacak.

Rusya-Ukrayna Savaşındaki son gelişmelerin de ele alınacağı görüşmede, başta güç, ticaret, iktisat ve turizm olmak üzere, iki ülke ortasındaki alakalar de masaya yatırılacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34