İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford, QTerminals Antalya Limanı açıklarına demirledi

ABD Donanması’nın en yeni uçak gemisi olan USS Gerald R. Ford (CVN 78) ve gemide vazifeli 12. Uçak Gemisi Taarruz Kümesi (Carrier Strike Group-CSG) çalışanı QTerminals Antalya Limanı açıklarına demirledi.

Dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford, QTerminals Antalya Limanı açıklarına demirledi
27 Ağustos 2023 - 10:36


ABD Donanması’nın en yeni uçak gemisi olan USS Gerald R. Ford (CVN 78) ve gemide vazifeli 12. Uçak Gemisi Taarruz Kümesi (Carrier Strike Group-CSG) çalışanı QTerminals Antalya Limanı açıklarına demirledi. Yaklaşık 4.500 askeri işçi QTerminals Antalya’nın çağdaş rıhtım ve terminalini kullanarak inançlı bir biçimde kente giriş yaptı. 

Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, ABD Donanması’nın en yeni uçak gemisi USS Gerald R. Ford ve gemide misyonlu 12. Uçak Gemisi Taarruz Kümesi (Carrier Strike Group-CSG) çalışanını planlanmış bir liman ziyareti çerçevesinde konut sahipliği gerçekleştirdi. QTerminals Antalya’nın çağdaş rıhtım ve terminalini kullanan USS Gerald R. Ford gemisi işçisi Türkiye’nin varlıklı tarihini ve kültürünü görme fırsatı yakalarken alışveriş yaptı. Etraftaki halk tarafından ağır ilgi gösterilen uçak gemisi, tatilciler ve lokal halk tarafından ilgiyle takip edildi.  

“Askeri gemilerin tüm muhtaçlıklarını karşılayabilecek kabiliyete sahibiz”

QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “QTerminals Antalya olarak ABD Donanması’nın en yeni uçak gemisi olan USS Gerald R. Ford (CVN 78) ve gemide misyonlu 12. Uçak Gemisi Taarruz Kümesi (Carrier Strike Group-CSG) çalışanı planlanmış bir liman ziyareti çerçevesinde konuk ediyor olmaktan ötürü memnunuz. Yaklaşık 4.500 askeri işçi rıhtım ve terminali kullanarak inançlı bir formda kente giriş yaptı. QTerminals Antalya olarak yıllık 350.000 TEU konteyner, yıllık 5 milyon ton elleçleme ve askeri gemilerin tüm muhtaçlıklarını karşılayabilecek kabiliyete sahip liman olma özelliğimizle öne çıkıyoruz. Bu ziyaret ayrıyeten ülke iktisadına sağlayacağı tesir için de ayrıyeten değer taşıyor” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin gelişme potansiyeli en yüksek limanlarından biri olan QTerminals Antalya Limanı, İzmir – Mersin ortasında, yaklaşık 700 deniz mili kıyısı şeridinde yer alan en büyük organize liman olarak hizmet veriyor. Yılda yaklaşık 200.000 yolcuyu ağırlayan QTerminals Antalya, yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, pak su temini ve atık toplama hizmetleri ile bagaj süreçleri ve tam terminal hizmetleri sunuyor. Toplam 370 metre uzunluğunda, 2 kruvaziyer iskelesine sahip QTerminals Antalya Limanı, 1830 metrekare yolcu terminali ve 1000 metrekare bagaj alanı ile ziyaretçilerine hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34