İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Dünyada 6 Bitcoin milyarderi var”

Henley & Partners tarafından yayınlanan Kripto Varlık Raporu’na nazaran, en az 1 milyar dolar pahasında kripto varlığı olan kişi sayısı 22. Bunlardan 6’sı yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor.

“Dünyada 6 Bitcoin milyarderi var”
06 Eylül 2023 - 22:24

Dünya çapında yüz milyonlarca insan, ister Bitcoin ister alternatif para ünitesi olsun bir tıp kripto varlığına sahip durumda.

Henley & Partners tarafından yayınlanan Kripto Varlık Raporu’na nazaran 425 milyon kişinin kripto kullandığı öngörülüyor.

Kripto artık popülaritesinin tepesinde olduğu günlerdeki üzere süratle büyüyemiyor olabilir lakin epey yaygın bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Örneğin, CFA Enstitüsü ve Finans Bölümü Düzenleme Kurumu (FNRA) tarafından bu yılın başlarında hazırlanan bir rapor, Z neslinin yarısından fazlasının (18 ila 25 yaş arası) kripto varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor.

Öte yandan Nisan ayında yapılan bir Pew Research anketine nazaran Amerikalıların yüzde 75’i, kripto paraya yatırım yapmanın yahut kripto para kullanmanın şu anda inançlı olduğundan yahut bunu yapmak için mevcut araçlara güvenebileceklerinden emin değil. Ankete katılanların yüzde 45’i yatırımlarının düşündükleri kadar âlâ sonuç vermediğini söylerken sadece yüzde 15’i çıkarlarının beklentilerini aştığını söyledi.

Henley & Partners tarafından Salı günü yayımlanan rapor, 88 bin 200 kişinin en az 1 milyon dolar bedelinde kripto varlığına sahip olduğunu söylüyor. Bu sayı, genel kripto kullanıcılarının yüzde 1’inden daha azına işaret ediyor. Bunların yaklaşık 40 bin 500’ü Bitcoin’e yatırım yapıyor; bu da toplamın yüzde 46’sına denk geliyor.

100 milyon doların üzerinde pahaya sahip kripto varlıkları olan yalnızca 182 yatırımcı var ve bunların 78’i yatırımlarının birçoklarını Bitcoin’e yapıyor.

En az 1 milyar dolar bedelinde kripto varlığı olan kişi sayısı ise 22. Bunlardan 6’sı yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34