İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Dikili’de Uğur Mumcu Unutulmadı

37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Şenliği, Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Unutma Bizi” isimli oyunuyla noktalandı. 

Dikili’de Uğur Mumcu Unutulmadı
03 Eylül 2023 - 3:12


37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Şenliği, Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Unutma Bizi” isimli oyunuyla noktalandı. 

Ünlü tiyatro sanatkarları Orhan Aydın ve Levent Üzümcü’nün sahne aldıkları oyunda 30 yıl evvel uğradığı bombalı taarruz sonucu hayatını kaybeden araştırmacı, gazeteci, muharrir Uğur Mumcu hürmet ve hasretle anıldı. Dikili 75. Yıl Parkı’nı dolduran çok sayıda vatandaş,  müzisyen Gülcan Altan’ın piyanist Dengin Ceyhan ile birlikte seslendirdiği müziklere ve türkülere eşlik etti. Uğur Mumcu’nun hayatından değerli kesitlerin sunulduğu oyun izleyicilerden çok büyük bir alkış aldı.

 

Başkan Kırgöz: “Uğur Mumcu’nun cüreti ve gayreti ışık olmaya devam edecek.”

37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’nin dolu dolu geçtiğini belirten Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz, “ Şenliğimizin son gününde 30 yıl evvel yitirdiğimiz bedelli aydınımız araştırmacı, gazeteci, muharrir Uğur Mumcu’yu Dikili’mizde anıyoruz. Bu bizim için çok manalı. Bu hoş oyunu sahneleyen Levent Üzümcü Tiyatrosu’na çok teşekkür ediyorum. Uğur Mumcu,  gerçek bir Atatürkçü, gerçek bir Cumhuriyetçi, gerçek bir yurtseverdi. Yüreği ve çabası ışık olmaya devam edecek. Bugün ayrıyeten 1 Eylül Dünya Barış Günü, bizler de Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ kelamını prensip ve rehber edinerek kararlı adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. ” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34