İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çin gösterge kredi faiz oranlarını değiştirmedi

Çin, ekonomik istikrara dair yeni işaretler ve zayıflayan yuanın acil nakdî gevşeme muhtaçlığını azaltmasına bağlı olarak, beklentilere paralel biçimde gösterge borç verme faiz oranlarını sabit tuttu.

Çin gösterge kredi faiz oranlarını değiştirmedi
20 Eylül 2023 - 4:24

Çin, Eylül ayı için bir yıl vadeli ana kredi faiz oranı (LPR) ve beş yıllık kredi faiz oranlarını sırasıyla yüzde 3,45 ve yüzde 4,2’de sabit tuttu.

Çin Merkez Bankası (PBOC) en son Ağustos ayında bir yıllık LPR oranlarını düşürerek yüzde 3,55’ten yüzde 3,45’e düşürürken, beş yıllık LPR en son Haziran ayında yüzde 4,3’ten yüzde 4,2’ye düşürmüştü.

IG Asia piyasa analisti Hebe Chen, “PBOC’nin bugünkü tavrı, merkez bankasının gayret etmeye devam ettiği ikilemi vurguluyor: ekonomiyi kurtarmak mı yoksa yuanı kurtarmak mı?” dedi.

Chen, bu nedenle merkez bankasının “taahhütlü bir öncelik eksikliği nedeniyle” “tutarsızlığının” devam edeceğini düşünüyor.

Offshore yuanı Amerikan doları karşısında yavaşça güçlenerek 7,3028 düzeyinde süreç gördü. Para ünitesi, 8 Eylül’de ABD doları karşısında 7,3650 ile tüm vakitlerin en düşük düzeyine geriledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34