İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

BURSEM başarıya koşuyor!

Burhaniye Belediyesi Toplumsal Aktiflik Merkezi (BURSEM) öğrencileri, 2019 yılından beri her yıl olduğu üzere bu yıl da üstün muvaffakiyet göstererek üniversitelere yerleşti.

BURSEM başarıya koşuyor!
28 Ağustos 2023 - 22:36


Burhaniye Belediyesi Toplumsal Aktiflik Merkezi (BURSEM) öğrencileri, 2019 yılından beri her yıl olduğu üzere bu yıl da üstün muvaffakiyet göstererek üniversitelere yerleşti. Ege Erdoğan YKS sayısal puan çeşidinde 5600’üncü olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği ve Ramazan Ünal sayısal puan çeşidinde 8000’nci olarak Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşirken, Olcay Dönmez sayısal puan cinsinde 16000’nci olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşti. Sözel puan tipinde 2800’üncü olan Oğuzhan Dönmez Ege Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliğine yerleşirken yeniden sözel sıralamada 5000.inci olan Hazar Yıkılkan Gazi Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyatı kısmına yerleşti.

 YKS kursunda devam eden öğrenciler %85 muvaffakiyet göstererek mimarlık fakültesi, mühendislik fakültesi, eğitim fakültesi, fen – edebiyat fakülteleri ve çeşitli lisans programlarına yerleştiler. Öğrencilerinin başarısına ve onların daha sistematik çalışmalarına imkan sağlayan BURSEM, 12 ay süren YKS hazırlık kursunda öğrencilerine aylık 120 saat ders verirken sistemli olarak da TYT ve AYT deneme imtihanı, kaynak test, soru bankası dayanağı de sunarak öğrencilerini 12 aylık eğitim mühleti boyunca sistemli ve disiplinli olarak imtihana hazırladı. Yaz periyodunda hızlandırma programları ile başlayan kurslar hafta içi ve hafta sonu dersleri başta olmak üzere birebir soru tahlilleri, özel dersler de verirken 12 ay boyunca rehberlik hizmeti ve tercih danışmanlığı da vererek öğrencilerinin güçlü imtihan sürecinde gerilim ve korkularını minimuma indiriyor. Kuruluşunda eğitimde fırsat eşitliği unsurunun, eğitim ve sanatsal faaliyetleri ile birlikte BURSEM’in kuruluş gayesini vurgulayarak sürekliliğinin amaçlandığını söz eden Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler “Burhaniye Belediyesi olarak ülkede eğitim, sanat ve çeşitli bahislerde öncü projelere imza attık atmaya da devam ediyoruz. Gençlerin başarılarına ve Atatürk’ün vizyonuna verdikleri değeri belirtti. Deveciler, eğitim, sanat ve öncü projelerle gençlerin özgür, demokratik ve çağdaş bir hayat sürmelerine dayanak olmaya devam edeceğiz. Geleceğimizi oluşturan ve hayallerini gerçekleştiren her bir öğrencimizi kutluyorum.’’ Dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34