İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor !

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor ! Cildimiz en büyük organımızdır.Dış etkenlerden başka olarak günlük yapılan birtakım yanlışlar da cildi olumsuz tarafta tesirler.Peki

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor !
06 Eylül 2023 - 21:24

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor ! Cildimiz en büyük organımızdır.Dış etkenlerden başka olarak günlük yapılan kimi yanılgılar da cildi olumsuz istikamette tesirler.Peki nedir bunlar.

Buhar Banyosu

Cilt bakımı ve paklığı düşünüldüğü vakit akla gelen yüzü fazla yıkamak ve yüze buhar banyosu uygulamak gelir.Fakat sık uygulanan buhar banyosu yüzü çok fazla ısıtır buna bağlı olarak cildin asit ve su istikrarında bozulma meydana gelir.Böyle olunca da cilt egzaması üzere rahatsızlıklara yer hazırlar yada alevlendirebilir. Sık buhar banyosu uygulamasından kaçınılması uygun olacaktır

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor !

Sigara

Sigara tüm beden sıhhatini olumsuz etkilediği üzere cilt sıhhatini da olumsuz tarafta tesirler.Sigara tüketimi cildi süratli yaşlandırır,elastikiyetini kaybetmesine neden olur ve cilt kuruluğuna yer hazırlar.Ciltte renk değişimlerini de yol açan sigara,cilt için en az güneş kadar ziyanlıdır.

Cilt Paklığını Önemsememek

Cilde uygun olan eser kullanmamak nasıl ciltte sorunlara yol açıyorsa cildi tertipli temizlememekte sorunlara yer hazırlar. Cildin temizlenmesi akne oluşumunu,cildin yaşlanma sürecini,mat görünmesini engellemeye yardımcı olur.

Bunlar Cildi Olumsuz Etkiliyor !

Gözleri Şiddetli Ovuşturmak

Gözleri ovuşturmak göz sıhhati için ziyanlı bir durumdur.Ancak tıpkı vakitte göz etrafındaki deri için de ziyan teşkil eder.Gözleri ovuşturmak göz etrafındaki ince cilde ziyan verir ve esnemesine ayrıyeten sarkmasına neden olur.

Düzensiz Uyku

Vücudun kendini yenilediği en kıymetli vakitler uyku esnasında olur.Düzensiz uyku tüm bedeni olumsuz etkilediği üzere ciltte bundan etkilenir. Kâfi ve istikrarlı bir uyku sağlıklı bir cilt için büyük ehemmiyet taşımaktadır. Güçlü bir antioksidan olan melatonin hormonu salgılanımı uyku sırasında meydana gelir.Yine gece uykusunda HGH (insanlarda büyüme hormonu) artış gösterir.Bu da beden dokularının tekrar inşasına katkı sağlar ve hasar meydana gelmiş hücrelerin yerini alması için fazlalaşan hücre üretimini teşvik eder.Buna bağlı olarak cildin genç,diri,parlak ve nemli kalmasında yardımcı olur.

Şeker Tüketimi

Şekerli besinler kolajen yıkımını arttırır bu durumda da cildin yaşlanma suratı artar ve akne oluşumu meydana gelebilir.  (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34