İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bu 10 Maddeyi Okumadan Vücut Şekillendirme Yaptırmayın !

Uzmanlar, beden şekillendirme ameliyatları öncesinde hastaların şuurlu olmasının büyük kıymet taşıdığını söyledi.

Bu 10 Maddeyi Okumadan Vücut Şekillendirme Yaptırmayın !
08 Eylül 2023 - 23:48

Uzmanlar, beden şekillendirme ameliyatları öncesinde hastaların şuurlu olmasının büyük ehemmiyet taşıdığını söyledi. Pekala Beden Şekillendirme ameliyatlarında nelere dikkat etmeliyiz ?

Obezite cerrahisi ya da zayıflama formüllerinden rastgele biri ile çok kilo veren hastalarda, karın-kol-bacak- göğüs ve sırt bölgesindeki sarkmalara, hastanın beklentisi ve muhtaçlığına nazaran beden şekillendirme ameliyatları uygulanıyor. Kilo verme usullerinden hangisinin tercih edildiği fark etmeksizin hastanın bedeninde oluşan deformasyona nazaran beden şekillendirme ameliyatına karar veriliyor. Beden şekillendirme ameliyatları bölgesel olabileceği üzere, tüm beden ya da tercihe nazaran kombine ameliyatlar halinde de olabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Mustafa Keleş, beden şekillendirme ameliyatları hakkında konuştu.

Bu 10 Maddeyi Okumadan Beden Şekillendirme Yaptırmayın !

Meme Dikleştirme, Göğüs Küçültme ve Büyütme, Karın Germe

Meme dikleştirme, küçültme ve büyütme, karın germe, kol – bacak germe, popo kaldırma, beden germe, sırt germe, yüz ve boyun germe üzere operasyonlar, çok kilo veren hastalarda estetik görünümü kısa müddette düzeltmeye imkan sağlamaktadır. Lakin bu ameliyatlar bu hususta tecrübeli uzmanlar tarafından tam donanımlı hastanelerde yapılmalıdır. Beden şekillendirme operasyonları konusunda bilinmesi gereken kimi noktalar şöyle özetlenebilir:  Hastanın muhtaçlığına nazaran karın germe, göğüs büyütme, küçültme, sıklıkla dikleştirme, üst sırt germe, çevresel karın germe, kol germe, uyluk germe süreçlerini kapsar.

  1. Birkaç bölge tıpkı ameliyatta kombine edilebilir, sıklıkla göğüs cerrahisi ve karın germe süreci kombine edilmektedir.
  2. Obezite cerrahisi (Bariatrik cerrahi) sonrası genel cerrah ve diyetisyen denetiminde ülkü kilosuna ulaşan ve bu kiloyu en az 6 ay boyunca sabit tutan hastalar bu ameliyatlar için uygun hastalardır.
  3. Hastanın fizikî sıhhati ve psikolojisi  bu ameliyatı karşılayacak seviyede olmalıdır.
  4. Ameliyat öncesi detaylı laboratuvar tetkikleri ve fiziki muayene yapılmalıdır.
  5. Muayene sonrası hastanın beklentisi ve isteğine nazaran bu ameliyatlar tıpkı seansta ya da bir kaç seans biçiminde planlanır.
  6. Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır, bir kaç gün hastane yatışı gerektirir, ameliyattan sonra 4-6 hafta ameliyatın tipine nazaran değişen özel medikal korseler giyilmelidir.
  7. Bir kaç seans planlanan hastalar için seans aralıkları 3-6 ay olmalıdır.
  8. Hastanın taburculuğundan sonra 1 ay boyunca haftalık rutin denetimleri yapılır. Hastalar 7-10 gün içerisinde olağan hayatlarına dönebilirler.
  9. Sigara muhakkak bırakılmalıdır. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)
Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34