İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Borsada açılış seansına ilişkin yeni düzenlemeler

Borsa İstanbul aracı kurumlara geçtiği duyuruda hisse piyasası ve VİOP’ta uygulanmakta olan açılış seansı işleyiş asıllarıyla ilgili olarak yeni düzenlemelere gittiğini bildirdi.

Borsada açılış seansına ilişkin yeni düzenlemeler
18 Eylül 2023 - 7:00

Borsa İstanbul, açılış seansının işleyişi ile ilgili yeni kararlar aldı.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya nazaran, bu kapsamda birinci olarak hisse piyasasında, hisselerde açılış seansının buyruk toplama kademesinin son 5 dakikası hariç olmak üzere buyruk iptali, fiyat kötüleştirme ve ölçü azaltımı yapılabilmesine karar verildi.

Ayrıca hisse piyasasında açılış seansına dahil olan hisse dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansının buyruk toplama kademesinin tümünde buyruk iptali, fiyat kötüleştirme ve ölçü azaltımı yapılabilmesi kararlaştırıldı.

Pay piyasasına ait açılış seansı ile ilgili olarak son olarak Yıldız Pazar’da, Ana Pazar’da ve açılış seansına dahil olan hisse dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansında piyasa ve piyasadan limite buyruk çeşitlerinin iletilebilmesine karar verildi.

VİOP tarafında ise tüm kontratlarda açılış seansının buyruk toplama müddetinde emirlerde iptal, fiyat kötüleştirme ve ölçü azaltımı yapılabilmesi kararlaştırıldı.

Düzenlemeler 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34